Волочиська районна державна адміністрація
Волочиський район, Хмельницька область

Звіт про виконання державної регуляторної політики

 

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ

у І кварталі  2019 року

 

22 грудня 2018 року рішенням сесії районної ради №5-35/2018 затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Волочиського району на 2019 – 2020 роки».

Згідно статистичних даних кількість малих та середніх підприємств в  районі в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає : середніх -2 одиниці, малих - 41 одиниця. Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) середніх підприємств у діючих цінах складають – 1700741,4 тис.грн., малих - 801492,1 тис.грн., частка продукції середніх підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції складає 29,7 %, малих – 14,0%. Середньорічна кількість найманих працівників середніх підприємств становить – 726 осіб, малих – 862 особи.

Станом на 01.04.2019 року за даними державного реєстратора у Волочиському районі  на обліку знаходиться  1329  СПД-фізичних осіб.   

Районна державна адміністрація значну увагу приділяє підтримці та розвитку підприємницької діяльності. При адміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва. Протягом І кварталу 2019 року засідання координаційної ради не проводилось.

Райдержадміністрацією, Волочиським управлінням ГУ ДФС  у Хмельницькій області, районним центром зайнятості та іншими органами виконавчої влади організовано надання консультативної допомоги підприємцям з метою підвищення їх правових знань при підготовці установчих документів для державної реєстрації. При райдержадміністрації діє відділ з організації надання адміністративних послуг, який  забезпечує вільний і зручний доступ до адміністративних органів громадянам та сприяє запровадженню в районі спрощеної процедури отримання підприємцями документів дозвільного характеру. До роботи ЦНАПу залучені такі суб’єкти надання адміністративних послуг як: Волочиський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, відділ Держземагентства у Волочиському районі, відділ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Хмельницькій області у Волочиському  районі.

Надання адміністративних послуг здійснюється безпосередньо суб’єктом надання адміністративних послуг. Через ЦНАП  надається 109 видів адмінпослуг. Протягом І кварталу   2019 року надано 2160 одиниць адмінпослуг, у тому числі 57 документів дозвільного характеру.

На  території  Волочиського  району  зареєстровано сім громадських організацій, які мають відношення до підприємницької діяльності :

  • Районне товариство інвалідів (побутові послуги);
  • Спілка інвалідів України (торгівельно – посередницька діяльність);
  • Волочиське відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка поляків України»;
  • Волочиська районна філія Хмельницького регіонального відділення загальноукраїнського об'єднання приватних підприємців та власників;
  • Волочиська районна громадська організація «Волочиська районна сільськогосподарська дорадча служба»;
  • Громадська організація спілки підприємців Волочиського району;
  • Місцеве відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Волочиському районі.

Згідно даних Волочиського районного центру зайнятості  протягом І кварталу 2019 року  одноразова допомога для самозайнятості не  призначалась.

В районі функціонують ринки: ринок Волочиського РайСТ на 230 торгових місць; комунальний ринок "Центральний" на 237 торгових місць; торговий ряд  ТОВ «Хмельницьктранс»на 52 торгових місця.

В районі зареєстровано 89 фермерських господарств, які використовують сільськогосподарські угіддя площею – 8492,0 га.

Відслідковується тенденція, щодо збільшення надання комп’ютерних, фото, відео, перукарських, косметологічних послуг, послуг по ремонту побутової техніки, меблів, обслуговуванню і ремонту автотранспорту, послуг по перевезенню пасажирів та багажу, послуг по виготовленню та встановленню пластикових вікон та дверей, ролетів, послуг по ремонту та пошиттю одягу, взуття, туристичних послуг. Розширилась в районі мережа  приватних АЗС. Діють місцеві товаровиробники харчових продуктів - ПП Возій А.В., ТОВ «Агробізнес».

Діють мережі мобільного зв’язку «Київ-Стар», «Vodafone», «Life».

В районі функціонують 5 мереж, що надають Інтернет-послуги (за технологіями широкосмугового доступу ADSL  з використанням мідних та волоконно-оптичних ліній зв'язку): приватні «X-city», «Happy-net», «IP-net», «Київстар» та телекомунікаційна мережа «Укртелекому». Послуги по комп’ютерному зв’язку (Інтернет) надаються при Волочиському центрі електрозв’язку №1, та в районній бібліотеці. 

По місту працює система кабельного телебачення.  

На контролі в райдержадміністрації знаходиться недопущення прийняття регуляторних актів, які б погіршували становище підприємців та негативно впливали на ринкове середовище. Розробка та прийняття регуляторних актів здійснюється у відповідності із вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Протягом  І кварталу 2019 року райдержадміністрацією  регуляторні акти не приймались.

Через засоби масової інформації (районна газета «Зоря», сайт райдержадміністрації) постійно проводиться інформування про зміни в податковому законодавстві, нормативних та правових актах.

 

 

 

Інформація

про виконання заходів програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2019-2020 роки

у Волочиському  районі  за І квартал 2019 року

 

№ п/п

№ пункту Програми

Заходи

Виконання заходів

1

2

3

4

Розділ 2. Дерегуляція бізнесу

1

1

Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, зокрема:

планування та систематизація регуляторної діяльності;

здійснення заходів з відстеження результативності  регуляторних актів; 

оприлюднення інформації про регуляторну діяльність

План з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік затверджено та опубліковано на сайті РДА згідно термінів, передбачених чинним законодавством.

Сформовано реєстр регуляторних актів, план-графік здійснення відстеження результативності  та розміщено на сайті РДА.

Інформація про регуляторну діяльність опублікована на сайті РДА.

2

2

Забезпечення конструктивної взаємодії влади та бізнесу у форматі засідань консультативно-дорадчих органів при місцевих органах влади з питань соціально-економічного розвитку, обговорення та вирішення нагальних проблем, що заважають здійсненню підприємницької діяльності

При райдержадміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва  та громадська рада.

16 січня 2019 року  проведено засідання районного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів щодо визначення автомобільних перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Волочиського району за участю 2-х підприємців.

20 лютого 2019 року під час проведення навчання працівників діяльність котрих пов’язана з застосуванням, транспортуванням та торгівлею пестицидами та пасічників району, проведено інформування керівників фермерських господарств та пасічників про умови пільгового кредитування придбання  мінеральних добрив та сільськогосподарської техніки українського виробництва.

3

3

Здійснення моніторингу найбільш актуальних проблемних питань діяльності бізнесу, застосування нормативно-правових актів з питань економічної, фінансової, митно-тарифної та регуляторної політики шляхом залучення суб’єктів підприємництва та їх громадських об’єднань до їх виявлення та узагальнення з метою подання пропозицій центральним органам виконавчої влади

При адміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва, до засідань якої залучаються суб’єкти підприємництва та їх громадські об’єднання

4

4

Підвищення якості надання адміністративних послуг через діючі центри надання адміністративних послуг

 

При райдержадміністрації діє відділ з організації надання адміністративних послуг, який  забезпечує вільний і зручний доступ до адміністративних органів громадянам та сприяє запровадженню в районі спрощеної процедури отримання підприємцями документів дозвільного характеру. До роботи ЦНАПу залучені такі суб’єкти надання адміністративних послуг як: Волочиський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, відділ Держземагентства у Волочиському районі, відділ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Хмельницькій області у Волочиському  районі.

Надання адміністративних послуг здійснюється безпосередньо суб’єктом надання адміністративних послуг. Через ЦНАП  надається 109 видів адмінпослуг. Протягом І кварталу   2019 року надано 2160 одиниць адмінпослуг, у тому числі 57 документів дозвільного характеру.

В районі також створено центри надання адміністративних послуг виконавчих комітетів Війтовецької та Наркевицької селищних рад (надається 5 видів адмін-послуг).

5

5

Здійснення моніторингу діяльності центрів надання адміністративних послуг, у тому числі щодо видачі документів дозвільного характеру

Щоквартально надається інформація: 1)щодо діяльності Центрів надання адміністративних послуг в районі: про кількість видів адмін-послуг, кількість наданих адмінпослуг з початку року, у тому числі документів дозвільного характеру, кількість адміністраторів ЦНАП у сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно, надходження до місцевого бюджету за надані послуги через ЦНАП; 2) щодо кількості наданих послуг через ЦНАП;   3) щодо організаційних питань реалізації повноважень з реєстрації  юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, речових прав на нерухоме майно;  4)щодо посадових осіб місцевих органів влади,  які отримали доступ до державних реєстрів (крім державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно).

6

6

Упровадження центрами надання адміністративних послуг електронних сервісів та комунікацій (автоматизація, електронний документообіг, попередній запис через мережу Інтернет, онлайн-консультування, отримання адміністративних послуг в електронному вигляді тощо)

У всіх центрах ведеться робота над запровадженням надання адміністративних послуг електронних сервісів та комунікацій. У відділі з організації надання адміністративних послуг, що діє при райдержадміністрації, в електронному вигляді можуть надаватись 2 послуги.

7

7

Підвищення кваліфікації посадових осіб, які відповідають за надання адміністративних послуг

 

8

11

Сприяння діяльності  робочої групи з питань захисту інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств при облдержадміністрації (антирейдерського штабу)

 Розпорядженням голови райдержадміністрації відповідальним  за роботу з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств на території району призначено першого заступника голови районної державної адміністрації Каруна О.В.

З початку року випадків незаконного поглинання та захоплення підприємств в районі не було.

9

12

Вжиття заходів, спрямованих на зниження податкового тиску на суб’єктів господарювання, які здійснюють прозорий облік своєї господарської діяльності, не застосовують схем мінімізації податкових зобов’язань

До платників податків, які здійснюють прозорий облік своєї господарської діяльності, застосовується обмежена кількість планових та позапланових контрольно-перевірочних заходів.

10

13

Реалізація комплексу заходів щодо забезпечення легалізації трудових відносин у суб’єктів господарювання

 

Працівники управління агропромислового, економічного розвитку та інфраструктури РДА приймають участь в обстеженнях підприємств, організацій, установ та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, та в  засіданнях районної робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення

11

19

Проведення оцінки фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку малого та середнього підприємництва та рівня ефективності державної підтримки

Щоквартально до 10-го числа проводиться оцінка фінансових, економічних, соціальних та інших показників розвитку малого та середнього підприємництва та рівня ефективності державної підтримки

Розділ 3. Стимулювання підприємництва та інвестиційна підтримка

 

№ з/п

Заходи

Виконання заходів

1

2

3

4

12

8

Сприяння залученню коштів міжнародних фінансових інституцій та програм технічної допомоги для фінансування розвитку малого та середнього підприємництва

 

13

9

Розробка та постійне оновлення рекламно-іміджевої продукції та інформаційно-презентаційних матеріалів про область та її адміністративно-територіальні одиниці

В  районі розроблено рекламно-іміджеву продукцію (путівник «Волочищина туристична», буклет «Санаторій «Райдуга» та документальний фільм, каталог продукції хлібокомбінату ТзОВ «Агробізнес», буклет «Волочисский машиностроительный завод». Інвестиційний паспорт  району поновлений. управлінням АЕРІ  РДА, щорічно подаються пропозиції щодо оновлення каталогу експортного потенціалу підприємств району.

Виготовлений промо-ролик про економічний потенціал району.

14

10

Створення бази даних об’єктів (ділянок типу Greenfield та Brownfield), які можуть бути використанні  для започаткування бізнесу та реалізації інвестиційних проектів

Управлінням АЕРІ РДА надана інформація про вільні виробничі площі ПАТ «Номінал» для започаткування бізнесу та реалізації інвестиційних проектів.

15

11

Організація інвестиційно-інноваційних заходів (інвестиційний форум, конференція тощо)  за участю потенційних інвесторів

14-15 березня 2019 року перший заступник голови адміністрації та начальник управління АЕРІ РДА прийняли участь  У ІІІ Міжнародному економічному форумі «Інвестиційні можливості Хмельниччини». З метою забезпечення ефективної та конструктивної співпраці з потенційними інвесторами під час проведення Форуму управлінням АЕРІ розроблено інвестиційну пропозицію щодо будівництва лінії по розливу мінеральної води в с.Зайчики Волочиського району Хмельницької області.

16

12

Залучення суб’єктів підприємництва до участі у ділових зустрічах з представниками регіонів України та іноземних держав

Райдержадміністрація запросила до участі  у ІІІ Міжнародному економічному форумі керівників  підприємств району: Волочиська філія ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Волочиськ-агро», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Волочиський цегельник», філія цегельний завод м.Волочиськ ТОВ «Тернопільбуд», машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ», ВП «Наркевицький цукровий завод», ПАТ «Номінал», ТОВ ВКФ «Продрезерв», ТОВ «Птахофабрика «Волочиська», ПП «Транс Авто Д» та ряд сільськогосподарських фермерських господарств.

17

13

Сприяння обміну досвідом з міжнародними партнерами, участі у виставково-ярмаркових заходах

Райдержадміністрація інформує керівників великих та середніх підприємств району щодо проведення міжнародних виставок та ярмарків.

18

14

Забезпечення участі суб’єктів малого та середнього підприємництва у програмах міжнародної технічної допомоги, міжнародного співробітництва, співпраці з донорськими організаціями щодо залучення коштів для фінансування проектів

 

19

15

Організація навчання та підвищення кваліфікації працівників місцевих органів влади, відповідальних за реалізацію державної інвестиційної та зовнішньоекономічної політики у регіоні 

 

21 березня  2019 року працівники управління АЕРІ РДА прийняли участь у  проведенні Регіонального Форуму «Хмельниччина в контексті реалізації Цілей Сталого Розвитку ООН»

20

16

Залучення суб’єктів підприємництва до організації, проведення та обслуговування фестивалів, туристичних ярмарок, інших іміджевих заходів популяризації туристичного потенціалу області

Під час проведення  державних свят в будинку культури організовуються виставки народної творчості.

Розділ 4. Ресурсне та інформаційне забезпечення підтримки підприємництва

№ п/п

№ пункту Програми

Заходи

Виконання заходів

1

2

3

4

21

1

Розробка та забезпечення реалізації місцевих програм підтримки підприємництва на 2019-2020 роки

22 грудня 2018 року рішенням сесії районної ради №5-35/2018 затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Волочиського району на 2019 – 2020 роки».

22

2

Передача приміщень комунальної власності,  інших об’єктів спільної власності територіальних громад області, зокрема земельних ділянок під будівництво об’єктів підприємницької діяльності на умовах оренди, лізингу, викупу

 

Інвестиційний паспорт району розміщений на сайті РДА та ОДА та містить в собі  інформацію щодо нежитлових приміщень комунальної власності, вільних земельних ділянок, які пропонуються під забудову промислових об’єктів та іншу виробничу діяльність.

Центральна районна лікарня, як об’єкт районної  комунальної власності, надає в оренду підприємцям окремі приміщення.

23

3

Проведення аукціонів з продажу прав оренди на земельні ділянки під будівництво об’єктів підприємницької діяльності, у тому числі для ведення фермерського господарства

Аукціони з продажу прав оренди на земельні ділянки  проводяться об’єднаними територіальними громадами району, про що сповіщається на сторінках районної газети «Зоря».

 

24

4

Проведення інформаційної кампанії з метою залучення суб’єктів малого і середнього підприємництва до виконання державних і регіональних (місцевих) замовлень закупівлі товарів, робіт та послуг через електронну систему публічних закупівель Prozorro

 

25

7

Розвиток інфраструктури підтримки народних промислів та ремісництва

 

В місті Волочиськ по  вул. Незалежності діє  ательє по виготовленню вишиванок.

 

26

11

Популяризація підприємництва серед окремих категорій населення (внутрішньо переміщені особи, звільнені у запас або відставку, молодь, старше покоління)

Щомісяця у районному  ЦЗ проводяться інформаційні , тематичні семінари

та консультаційні заходи, а саме:

інформаційний семінар «Як розпочати свій бізнес» ,

тематичний  семінар «Від бізнес ідеї  до власної справи», ,

інформаційний семінар з питань організації зеленого туризму,

тренінги  «Особливості зайнятості молоді».

27

12

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед сільського населення, виробників сільськогосподарської продукції з популяризації розвитку фермерства  та сільськогосподарської кооперації

Щомісяця у районному ЦЗ проводяться інформаційні та тематичні семінари:

«Служба зайнятості - працівникам села», «Ефективне ведення сільського господарства» та інформаційний семінар з питань організації зеленого туризму.

28

13

Сприяння доступності дорадчих послуг для суб’єктів підприємництва у сільській місцевості

 

 

29

14

Розширення мережі фірмової торгівлі місцевих товаровиробників у містах (селищах) області

В районі відкрито спеціалізовані (фірмові) магазини з реалізації виробниками власної продукції та магазини (роздрібні торговельні заклади), в яких організовано відділи (секції, куточки) з реалізації продуктів харчування за цінами виробників : Волочиська філія ТОВ «Агробізнес» (5 магазинів по продажу хлібобулочних виробів), ЗАТ «Хмельницька маслосирбаза» (2 кіоски по продажу молокопродуктів, ПП Баранюк Н.( 1 кіоск по продажу м’яса, 1 кіоск по продажу кондитерських виробів),  Волочиський машинобудівний завод ПАТ «Мотор Січ( 1 магазин по продажу побутової техніки, мотоблоків, запасних частин), Комбінат громадського харчування Волочиського  Рай СТ (1 магазин «Кулінарія» по продажукулінарних напівфабрикатів та кондвиробів), ПП Сирота Т.А.(1 магазин «Онікс» по продажу м’яса) та інші.

З метою зниження цін на м'ясо та м’ясопродукти та ковбаси в районі відкрито   м’ясні магазини  торгових марок «Родинна ковбаска», «М’ясна точка», «Верест», магазини  приватних підприємців Сирота Т.А., СтайокаО.О., Буткевич О.Г., Мазурик О.Б., Регеша І.І., Гринчук А.Х., кіоск «Зіньківські ковбаси». Крім цього, відкрито 2 фірмових магазини Хмельницької маслосирбази,  магазин та кіоск ТОВ «Віньковецький сирзавод», кіоск ПрАТ «Деражнянський молочний завод

30

21

Сприяння розвитку бізнес-центрів та інших елементів інфраструктури малого та середнього підприємництва, у тому числі на базі навчальних закладів

 

31

22

Організація та проведення обласних турів  всеукраїнських молодіжних конкурсів бізнес-проектів серед молоді, яка бажає започаткувати або розширити власний бізнес

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ

У 2017 РОЦІ

 

23 лютого 2017 року на 13-ій сесії районної ради затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Волочиського району на 2017 – 2018 роки».

Згідно статистичних даних кількість малих підприємств в  районі становить 192 одиниці, а в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 40 одиниць. Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств у діючих цінах складають 690381,7 тис.грн., частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції складає 16,6 %. Середньорічна кількість зайнятих працівників на МП  становить 991 осіб, середньорічна кількість найманих працівників – 892 особи. 

Станом на 01.01.2018 року за даними державного реєстратора у Волочиському районі  на обліку знаходиться  1405 СПД-фізичних осіб.

Районна державна адміністрація значну увагу приділяє підтримці та розвитку підприємницької діяльності. При адміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва. Протягом 2017 року проведено чотири   засідання координаційної ради, на яких розглядались такі питання: 1) про надання пропозицій до районного плану заходів по комплексному розвитку сільських територій та підвищенню якості життя сільського населення.; 2) інформування щодо підсумків презентації «Всеукраїнської електронної платформи UP.me» у Хмельницькій області; 3) про сприяння легалізації трудових відносин і заробітної плати; 4) про нагородження  районними грамотами до Дня підприємця; 5) про виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки у 2017 році.

Райдержадміністрацією, Волочиським відділенням Хмельницької ОДПІ, районним центром зайнятості та іншими органами виконавчої влади організовано надання консультативної допомоги підприємцям з метою підвищення їх правових знань при підготовці установчих документів для державної реєстрації. При райдержадміністрації діє відділ з організації надання адміністративних послуг, який  забезпечує вільний і зручний доступ до адміністративних органів громадянам та сприяє запровадженню в районі спрощеної процедури отримання підприємцями документів дозвільного характеру. До роботи ЦНАПу залучені такі суб’єкти надання адміністративних послуг як: Волочиський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, відділ Держземагентства у Волочиському районі.

Надання адміністративних послуг здійснюється безпосередньо суб’єктом надання адміністративних послуг. Через ЦНАП  надається 87 видів адмінпослуг.

 Протягом  2017 року надано 12060 одиниць адмінпослуг, у тому числі 322 документа дозвільного характеру.

На  території  Волочиського  району  зареєстровано сім громадських організацій, які мають відношення до підприємницької діяльності :

- Районне товариство інвалідів (побутові послуги);

- Спілка інвалідів України (торгівельно – посередницька діяльність);

- Волочиське відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка поляків України»;

- Волочиська районна філія Хмельницького регіонального відділення загальноукраїнського об'єднання приватних підприємців та власників;

- Волочиська районна громадська організація «Волочиська районна сільськогосподарська дорадча служба»;

- Громадська організація спілки підприємців Волочиського району;

- Місцеве відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Волочиському районі.

Згідно даних Волочиського районного центру зайнятості  з початку 2017 року  одноразова допомога для самозайнятості  не призначалась.

Протягом 2017 року до зведеного бюджету району надійшло. єдиного податку: з фізичних осіб – 9688,9 тис.грн., з юридичних осіб – 2698,2 тис.грн., фіксованого  -19474,9 тис.грн. 

В районі функціонують ринки: ринок Волочиського РайСТ на 230 торгових місць; комунальний ринок "Центральний" на 237 торгових місць; торговий ряд  ТОВ «Хмельницьктранс»на 52 торгових місця.

В районі зареєстровано 87 фермерських господарств, які використовують сільськогосподарські угіддя площею – 7996,64 га.

Відслідковується тенденція, щодо збільшення надання комп’ютерних, фото, відео, перукарських, косметологічних послуг, послуг по ремонту побутової техніки, меблів, обслуговуванню і ремонту автотранспорту, послуг по перевезенню пасажирів та багажу, послуг по виготовленню та встановленню пластикових вікон та дверей, ролетів, послуг по ремонту та пошиттю одягу, туристичних послуг. Розширилась в районі мережа  приватних АЗС. Діють місцеві товаровиробники харчових продуктів - ПП Возій А.В., ТОВ «Агробізнес».

Діють мережі мобільного зв’язку «Київ-Стар», «Vodafone», «Life».

В районі функціонують дві мережі, що надають Інтернет-послуги (за технологіями широкосмугового доступу ADSL  з використанням мідних та волоконно-оптичних ліній зв'язку): x-city (приватна) та телекомунікаційна мережа «Укртелекому». Послуги по комп’ютерному зв’язку (Інтернет) надаються при Волочиському центрі електрозв’язку №1, та в районній бібліотеці. 

По місту працює система кабельного телебачення.

На постійному контролі в райдержадміністрації знаходиться недопущення прийняття регуляторних актів, які б погіршували становище підприємців та негативно впливали на ринкове середовище. Розробка та прийняття регуляторних актів здійснюється у відповідності із вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Протягом  2017 року райдержадміністрацією  регуляторні акти не приймались.

Через засоби масової інформації (районна газета «Зоря», сайт райдержадміністрації) постійно проводиться інформування про зміни в податковому законодавстві, нормативних та правових актах.