Волочиська районна державна адміністрація
Волочиський район, Хмельницька область

Звіт про виконання державної регуляторної політики

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ

У 2017 РОЦІ

 

23 лютого 2017 року на 13-ій сесії районної ради затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Волочиського району на 2017 – 2018 роки».

Згідно статистичних даних кількість малих підприємств в  районі становить 192 одиниці, а в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 40 одиниць. Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств у діючих цінах складають 690381,7 тис.грн., частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції складає 16,6 %. Середньорічна кількість зайнятих працівників на МП  становить 991 осіб, середньорічна кількість найманих працівників – 892 особи. 

Станом на 01.01.2018 року за даними державного реєстратора у Волочиському районі  на обліку знаходиться  1405 СПД-фізичних осіб.

Районна державна адміністрація значну увагу приділяє підтримці та розвитку підприємницької діяльності. При адміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва. Протягом 2017 року проведено чотири   засідання координаційної ради, на яких розглядались такі питання: 1) про надання пропозицій до районного плану заходів по комплексному розвитку сільських територій та підвищенню якості життя сільського населення.; 2) інформування щодо підсумків презентації «Всеукраїнської електронної платформи UP.me» у Хмельницькій області; 3) про сприяння легалізації трудових відносин і заробітної плати; 4) про нагородження  районними грамотами до Дня підприємця; 5) про виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки у 2017 році.

Райдержадміністрацією, Волочиським відділенням Хмельницької ОДПІ, районним центром зайнятості та іншими органами виконавчої влади організовано надання консультативної допомоги підприємцям з метою підвищення їх правових знань при підготовці установчих документів для державної реєстрації. При райдержадміністрації діє відділ з організації надання адміністративних послуг, який  забезпечує вільний і зручний доступ до адміністративних органів громадянам та сприяє запровадженню в районі спрощеної процедури отримання підприємцями документів дозвільного характеру. До роботи ЦНАПу залучені такі суб’єкти надання адміністративних послуг як: Волочиський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, відділ Держземагентства у Волочиському районі.

Надання адміністративних послуг здійснюється безпосередньо суб’єктом надання адміністративних послуг. Через ЦНАП  надається 87 видів адмінпослуг.

 Протягом  2017 року надано 12060 одиниць адмінпослуг, у тому числі 322 документа дозвільного характеру.

На  території  Волочиського  району  зареєстровано сім громадських організацій, які мають відношення до підприємницької діяльності :

- Районне товариство інвалідів (побутові послуги);

- Спілка інвалідів України (торгівельно – посередницька діяльність);

- Волочиське відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка поляків України»;

- Волочиська районна філія Хмельницького регіонального відділення загальноукраїнського об'єднання приватних підприємців та власників;

- Волочиська районна громадська організація «Волочиська районна сільськогосподарська дорадча служба»;

- Громадська організація спілки підприємців Волочиського району;

- Місцеве відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Волочиському районі.

Згідно даних Волочиського районного центру зайнятості  з початку 2017 року  одноразова допомога для самозайнятості  не призначалась.

Протягом 2017 року до зведеного бюджету району надійшло. єдиного податку: з фізичних осіб – 9688,9 тис.грн., з юридичних осіб – 2698,2 тис.грн., фіксованого  -19474,9 тис.грн. 

В районі функціонують ринки: ринок Волочиського РайСТ на 230 торгових місць; комунальний ринок "Центральний" на 237 торгових місць; торговий ряд  ТОВ «Хмельницьктранс»на 52 торгових місця.

В районі зареєстровано 87 фермерських господарств, які використовують сільськогосподарські угіддя площею – 7996,64 га.

Відслідковується тенденція, щодо збільшення надання комп’ютерних, фото, відео, перукарських, косметологічних послуг, послуг по ремонту побутової техніки, меблів, обслуговуванню і ремонту автотранспорту, послуг по перевезенню пасажирів та багажу, послуг по виготовленню та встановленню пластикових вікон та дверей, ролетів, послуг по ремонту та пошиттю одягу, туристичних послуг. Розширилась в районі мережа  приватних АЗС. Діють місцеві товаровиробники харчових продуктів - ПП Возій А.В., ТОВ «Агробізнес».

Діють мережі мобільного зв’язку «Київ-Стар», «Vodafone», «Life».

В районі функціонують дві мережі, що надають Інтернет-послуги (за технологіями широкосмугового доступу ADSL  з використанням мідних та волоконно-оптичних ліній зв'язку): x-city (приватна) та телекомунікаційна мережа «Укртелекому». Послуги по комп’ютерному зв’язку (Інтернет) надаються при Волочиському центрі електрозв’язку №1, та в районній бібліотеці. 

По місту працює система кабельного телебачення.

На постійному контролі в райдержадміністрації знаходиться недопущення прийняття регуляторних актів, які б погіршували становище підприємців та негативно впливали на ринкове середовище. Розробка та прийняття регуляторних актів здійснюється у відповідності із вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Протягом  2017 року райдержадміністрацією  регуляторні акти не приймались.

Через засоби масової інформації (районна газета «Зоря», сайт райдержадміністрації) постійно проводиться інформування про зміни в податковому законодавстві, нормативних та правових актах.