Волочиська районна державна адміністрація
Хмельницька область, Волочиський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Звіт про виконання державної регуляторної політики

 

Звіт

про виконання державної регуляторної політики за 2019 рік

 

22 грудня 2018 року рішенням сесії районної ради №5-35/2018 затверджено «Програму розвитку малого і середнього підприємництва Волочиського району на 2019 – 2020 роки».

Згідно статистичних даних у 2018 році кількість малих та середніх підприємств в  районі в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає : середніх -2 одиниці, малих - 43 одиниці. Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) середніх підприємств у діючих цінах складають – 2872070,6 тис.грн., малих – 613948,3 тис.грн., частка продукції середніх підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції складає 49,1%, малих – 10,5%. Середньорічна кількість найманих працівників середніх підприємств становить – 1962 особи, малих – 905 осіб.

Станом на 01.01.2020 року за даними державного реєстратора у Волочиському районі  на обліку знаходиться  1327  СПД-фізичних осіб.   

Районна державна адміністрація значну увагу приділяє підтримці та розвитку підприємницької діяльності. При адміністрації діє координаційна рада з питань підприємництва. Протягом 2019 року відбулось  2 засідання координаційної ради, під час яких розглядались питання: щодо спрощення ведення бізнесу; посилення захисту споживачів; обговорення нового законопроекту про ринок землі сільськогосподарського призначення; щодо звіту про виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2019-2020 роки за 2019 рік.

Райдержадміністрацією, Волочиським управлінням ГУ ДФС  у Хмельницькій області, районним центром зайнятості та іншими органами виконавчої влади організовано надання консультативної допомоги підприємцям з метою підвищення їх правових знань при підготовці установчих документів для державної реєстрації. При райдержадміністрації діє відділ з організації надання адміністративних послуг, який  забезпечує вільний і зручний доступ до адміністративних органів громадянам та сприяє запровадженню в районі спрощеної процедури отримання підприємцями документів дозвільного характеру. До роботи ЦНАПу залучені такі суб’єкти надання адміністративних послуг як: Волочиський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, відділ Держземагентства у Волочиському районі, відділ державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Хмельницькій області у Волочиському  районі.

Надання адміністративних послуг здійснюється безпосередньо суб’єктом надання адміністративних послуг. Через ЦНАП  надається 109 видів адмінпослуг. Протягом 2019 року надано 8500 одиниць адмінпослуг, у тому числі 218 документів дозвільного характеру.

В районі також створено центри надання адміністративних послуг виконавчих комітетів Волочиської міської, Війтовецької та Наркевицької селищних рад.

На  території  Волочиського  району  зареєстровано сім громадських організацій, які мають відношення до підприємницької діяльності :

  • Районне товариство інвалідів (побутові послуги);
  • Спілка інвалідів України (торгівельно – посередницька діяльність);
  • Волочиське відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка поляків України»;
  • Волочиська районна філія Хмельницького регіонального відділення загальноукраїнського об'єднання приватних підприємців та власників;
  • Волочиська районна громадська організація «Волочиська районна сільськогосподарська дорадча служба»;
  • Громадська організація спілки підприємців Волочиського району;
  • Місцеве відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Волочиському районі.

Згідно даних Волочиського районного центру зайнятості  протягом 2019 року  одноразова допомога для самозайнятості не  призначалась.

В районі функціонують ринки: ринок Волочиського РайСТ на 230 торгових місць; комунальний ринок "Центральний" на 237 торгових місць.

В районі зареєстровано 89 фермерських господарств, які використовують сільськогосподарські угіддя площею – 8492,0 га.

Відслідковується тенденція, щодо збільшення надання комп’ютерних, фото, відео, перукарських, косметологічних послуг, послуг по ремонту побутової техніки, меблів, обслуговуванню і ремонту автотранспорту, послуг по перевезенню пасажирів та багажу, послуг по виготовленню та встановленню пластикових вікон та дверей, ролетів, послуг по ремонту та пошиттю одягу, взуття, туристичних, масажних  послуг. Розширилась в районі мережа  приватних АЗС. Діють місцеві товаровиробники харчових продуктів - ПП Возій А.В., ТОВ «Агробізнес».

Діють мережі мобільного зв’язку «Київ-Стар», «Vodafone», «Life».

В районі функціонують 5 мереж, що надають Інтернет-послуги (за технологіями широкосмугового доступу ADSL  з використанням мідних та волоконно-оптичних ліній зв'язку): приватні «X-city», «Happy-net», «IP-net», «Київстар» та телекомунікаційна мережа «Укртелекому». Послуги по комп’ютерному зв’язку (Інтернет) надаються при Волочиському центрі електрозв’язку №1, та в районній бібліотеці. 

По місту працює система кабельного телебачення.  

На контролі в райдержадміністрації знаходиться недопущення прийняття регуляторних актів, які б погіршували становище підприємців та негативно впливали на ринкове середовище. Розробка та прийняття регуляторних актів здійснюється у відповідності із вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Протягом  2019 року райдержадміністрацією  регуляторні акти не приймались.

Через засоби масової інформації (районна газета «Зоря», сайт райдержадміністрації) постійно проводиться інформування про зміни в податковому законодавстві, нормативних та правових актах.

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора