Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення» із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року №238, було внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення і виплати грошової компенсації за самостійно придбані технічні засоби реабілітації (далі Порядок).

У відповідності до Порядку процедура забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації наступна:

1. Особа з інвалідністю, або її законний представник надає органу соціального захисту населення  пакет документів, а саме:

- копію паспорта, довідки про РНОКПП (ідентифікаційний номер);

- копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності;

- копію індивідуальної програми реабілітації, де зазначено перелік технічних та інших засобів реабілітації, які потребує особа з інвалідністю;

- заяву встановленого зразка.

2. Особа з інвалідністю, або її законний представник отримує в органі соціального захисту населення оригінал направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації (далі ТЗР) та самостійно обирає підприємство, яке виготовляє той чи інший засіб реабілітації.

3. Оригінал направлення та копії документів (паспорт, довідка про присвоєння РНОКПП (ідентифікаційний номер), довідка МСЕК про встановлення інвалідності, індивідуальна програма реабілітації, де зазначено потребу в технічних засобах реабілітації) особа з інвалідністю направляє на підприємство.

4. Заключається договір (тристоронній або двосторонній) в порядку черговості.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти з інвалідністю;  позачергово – постраждалі внаслідок антитерористичної операції, жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з порушенням розвитку молочних залоз;   особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення ТЗР.

5. Підприємство забезпечує особу ТЗР.

6. Орган соціального захисту населення здійснює оплату підприємству в межах кошторисних призначень.

 

Додатково повідомляємо, що особа з інвалідністю може самостійно придбати технічні та інші засоби реабілітації, за які отримає компенсацію на підставі фіскального чека, який підтверджує придбання виробу у підприємства.

Виплата компенсації передбачається за самостійно придбані:

  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
  • протези молочної залози, ліфи для кріплення протезів молочної залози, компресійний рукав;
  • друге крісло колісне.

 

Формування направлення та забезпечення особи технічними засобами

реабілітації здійснюється на підставі індивідуальної програми реабілітації, термін дії якої – два роки. По закінченні терміну дії індивідуальну програму реабілітації необхідно поновити і подати до органу соціального захисту населення. Особи, інвалідність яким встановлено до 1 січня 2007 року як безстрокова або строк дії якої не закінчився, забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації на підставі довідки ЛКК, термін дії якої – один рік.

         Звертаємо увагу, що у разі смерті особи з інвалідністю виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається органу соціального захисту населення членами сім’ї померлої особи. У разі відмови членів сім’ї померлих осіб з інвалідністю повернути технічні та інші засоби реабілітації, їх вилучення здійснюється за рішенням суду (п.27 Порядку).

        

Крім цього  повідомляємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019  р. №309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу (ДЦП)» було надано можливість пройти реабілітацію в реабілітаційних установах дітям з інвалідність внаслідок ДЦП. На сьогоднішній день можливість здійснення реабілітації  мають всі діти з інвалідністю, незалежно від нозології. Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики в розділі «Інвалідність».

Для направлення дітей з інвалідністю до реабілітаційної установи законному представнику дитини з інвалідністю необхідно самостійно обрати реабілітаційну установу, узгодити термін перебування дитини в ній для проходження реабілітації,  надати до органу соціального захисту наступні документи:

  • копію паспорта, довідки  про РНОКПП (ід.номер) законного представника дитини з інвалідністю;
  • копію свідоцтва про народження та довідки про РНОКПП (ід.номер) дитини з інвалідністю;
  • копію свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
  • копію медичного висновку про встановлення інвалідності дитині;
  • копію індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, в якій зазначено ступінь обмеження життєдіяльності (1-й, 2-й або 3-й);
  • оригінал медичної довідки № 027/У;
  • заяву законного представника дитини з інвалідністю.

В залежності від ступеня обмеження життєдіяльності виділяються кошти для проходження реабілітації дитини з інвалідністю. 1-й та 2-й ступінь – 16000,00 грн., 3-й ступінь – 25000,00 грн.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора