Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Монетизація пільг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні запроваджена  з 1 жовтня 2019 року. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373. Функціонують дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова та безготівкова.

Монетизована пільга у безготівковій формі призначається усім пільговикам автоматично. Кошти надходять на персональний  обліковий рахунок пільговика в АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк» веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходять на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг на підставі укладених договорів. Всю інформацію  пільговик може отримувати в особистому кабінеті пільговика, зареєструвавшись на сайті в АТ «Ощадбанк» за номером свого мобільного телефону, та контролювати рух коштів.

      Монетизована пільга у готівковій формі за бажанням пільговика може бути призначена готівкою з виплатою щомісяця на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта». Заяву про призначення пільги готівкою на житлово-комунальні послуги на опалювальний період можна подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення протягом будь-якого місяця року, вказавши номер рахунку, відкритий в установі уповноваженого банку   чи поштового відділення зв’язку,   куди перераховуватимуться кошти.

Пільговики зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об'єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо пільговик, який отримує монетизовану пільгу готівкою, заборгує за комунальні послуги понад місяць суму понад 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), виплату пільги готівкою припинять. Надалі цю пільгу виплачуватимуть у безготівковій формі.

 Заява і декларація вважаються такими, що не подані, у разі, коли:

не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

не внесені у повному обсязі відомості про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний зв’язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника;

відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

За отриманням інформації з питань, пов'язаних з нарахуванням пільги на житлово-комунальні послуги, особи звертаються до управління соціального захисту населення  за адресою: Лисенка, буд. 8, м.Волочиськ або за  тел. 4-20-14, 4-08-25

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора