Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Внутрішньо переміщеним особам

 

Починаючи з 2014 року Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Частина її території незаконно анексована  державою агресором, частина окупована, на частині ведуться бойові дії.  Майже півтора мільйона громадян вимушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну українській владі територію в пошуках захисту, а часто і просто порятунку.

Згідно із статтею 2 Закону України ”Про забезпечення прав і свобод внутрішньо перемішених осіб“ та міжнародних договорів Україна вживає всіх можливих заходів щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо перемішених осіб, створення добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання  в Україні.

З метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей (осіб) у жовтні 2014 року Урядом прийнято постанову № 505 “Про надання  щомісячної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на  оплату житлово-комунальних послуг”. Для  виплати грошової допомоги за  бюджетною програмою КПКВК 2501480  “Надання  щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщених особам, покриття  витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”  за період 2014-2019 роки Мінсоцполітики  передбачалися в  обсязі 16,1 млрд. грн.,  у тому числі у 2019 році – 3 042,6 млн. грн.

Зареєстровані як внутрішньо переміщені особи громадяни пенсійного віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до чинного законодавства України  за фактичним місцем проживання чи перебування.

Соціальний захист малозабезпечених сімей внутрішньо переміщених осіб, в тому числі багатодітних, забезпечується шляхом надання  їм допомог  до Закону України  “Про державну соціальну  допомогу малоабезпеченим сім'ям”. Водночас відповідно до п. 3 Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, затвердженого постановою КМУ від 12.04.2017 року № 256 “Деякі питання використання коштів державного бюджету для виконання заходів із соціального захисту дітей, сімей, жінок та інших найбільш вразливих категорій населення” одноразова матеріальна допомога надається непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та   дітям з інвалідністю, які отримують пенсію  та  державну соціальну допомогу відповідно до законів України “ Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям  з інвалідністю” і “Про державну соціальну допомогу особам, які мають право на пенсію, та особам з інвалідністю”, якщо розмір таких виплат не передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до постанови КМУ ві 27.04.2018 року № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України  та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України  від 28 грудня 2016 року № 1022” спрощено механізм надання внутрішньо переміщеним особам  житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива. Житлова субсидія може призначатися одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично проживають у ньому без укладання договору найму (оренди) житла, якщо вони є внутрішньо переміщеними особами.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора