Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Наша область має всі можливості для переходу від постачання сировини до постачання готової продукції – О.Корнійчук

Дата: 26.07.2017 16:43
Кількість переглядів: 652

 

Сьогодні, 25 липня, відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Провів засідання голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук. У залі були присутні перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад області.

Фото без описуНа початку засідання голова облдержадміністрації виконав приємну місію – привітав  кращих подолян із присвоєнням почесних звань. Так, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові досягнення та високий професіоналізм присвоєно почесне звання:

Фото без опису«Заслужений діяч науки і техніки України» – Галусу Олександру Мар’яновичу, проректору з наукової роботи Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктору педагогічних наук, професору ;

«Заслужений юрист України»  – Місяцю Андрію Петровичу, адвокату, голові Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга»;

Фото без опису

«Заслужений енергетик України» – Тулупову Борису Петровичу, директору Дунаєвецького району електричних мереж ПАТ«Хмельницькобленерго»;

«Заслужений машинобудівник України» – Чайчуку Анатолію Дмитровичу,  директору ТОВ «Красилівагромаш».

Фото без опису

Далі учасники колегії обговорили питання, винесені сьогодні на порядок денний засідання, а саме: про підсумки соціально-економіч­ного розвитку області за перше  півріччя 2017 року; про стан підготовки навчальних закладів до нового 2017/2018 навчального року та про хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації про виконання вимог законодавства щодо забезпечення мінімальної заробітної плати в області.

Фото без описуПо першому питанню доповідав директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Юрій Гриневич.

Юрій Валентинович зазначив, що протягом першого півріччя 2017 року обласною та районними державними адміністраціями вживалися заходи, спрямовані на стабілізацію соціально-економічної ситуації в області. У цілому досягнуто позитивної динаміки розвитку регіону.

Обсяги промислового виробництва за січень-травень 2017 року збільши­лися у порівнянні з січнем-травнем минулого року на 1,2 відсотка.

За січень-травень 2017 року індекс промислового виробництва становив 101,2% (у відповідному періоді минулого року – 102,1%).

Обсяги промислової продукції зросли у текстильному виробництві, ви­робництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 40,1%, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 22,9%, харчових про­дуктів, напоїв і тютюнових виробів – на 13%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічної діяльності – на 8,5%, металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатку­вання – на 3,4 відсотка.

Фото без описуРазом з посадовець констатував зменшення обсягів  випуску продукції у добувній промисловості і розробленні кар’єрів  на 25,3 відсотка.

Промисловими підприємствами за січень-травень 2017 року реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 16,3 млрд.грн., що на 3,9 млрд.грн. більше ніж у січні-травні 2016 року.

У Старосинявському районі ТОВ “А.Т.К.” ведеться будівництво соєво-екстрактного заводу. Введення заводу в експлуатацію планується у грудні 2017 року за рахунок власних інвестицій на суму 60,0 млн. гривень. Реалізація проекту передбачає створення близько 200 нових робочих місць.

Підприємством ТОВ “Теофіпольська енергетична компанія” розпочато будівництво біогазової установки з виробництва електроенергії з біогазу. Першу чергу будівництва планується увести в дію у вересні 2017 року, другу – до кінця 2017 року. Унаслідок реалізації проекту передбачається створити 50 робочих місць.

Виробництво продукції сільського господарства в усіх категоріях госпо­дарств зросло у порівнянні з минулим роком на 3,1 відсотка.

Окремо Юрій Гриневич зупинився на даних по сільськогосподарській галузі. Так, він зазначив, що під урожай 2017 року посіяно  1168 тис. га сільськогосподарських культур, що на 19 тис. га більше показників минулого року. У поточному році ва­лове виробництво зерна очікується близько 2,9 млн. тонн при середній урожайності не менше 55 ц з 1 гектара.

Фото без описуВ області розпочато комплекс збиральних робіт. На 10 липня поточного року намолочено 3,1 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур при середній урожайності 50 ц з 1 гектара. Крім того, озимого ріпаку намолочено 2,3 тис. тонн при середній врожайності 28 ц з 1 гектара. Збиральні роботи розпочато в Ізяславському, Кам’янець-Подільському, Красилівському та Ста­росинявському районах. В інших районах проводяться обкоси полів та готу­ються найближчими днями розпочати збиральну кампанію.

У господарствах усіх категорій обсяги виробництва м’яса (реалізації худоби та птиці на забій у живій вазі) збільшилися на 0,7%, молока – на 2,1%, яєць – зменшилися на 1,5 відсотка.

Сільськогосподарськими підприємствами за власні кошти здійснювалися буді­вельні роботи та введено в дію такі об’єкти: механізований склад підлогового типу зберігання та реалізації зерна ємністю 6 тис. тонн у м. Ізяс­лав, завод з переробки гарбузового насіння у с. Михнів Ізяславського району, зернопере­робний комплекс ТОВ НАВ “Перлина Поділля” у смт Білогір’я, механізо­ваний склад зернових та лінії для виробництва насіння у с. Ставниця Летичівського району.

Інформуючи присутніх стосовно впровадження в регіоні альтернативних видів опалення, директор Департаменту зауважив, що за перше півріччя 2017 року теплогенеруючими потужностями вироб­лено 8,2 млн. кВт/год електроенергії.

У м.Деражні побудовано сонячну електростанцію потужністю 5,6 МВт, яку у травні 2017 року підключено до загальної системи електромереж. Продовжується будівництво двох сонячних електростанцій на території Миньковецької та Дем’янковецької громад Дунаєвецького району. У с. Минь­ківці планується вста­новлення панелей потужністю до 3 мегават. На площі 9 га біля с. Дем’янківці встановлено панелі загальною потуж­ністю 4,95 МВт, першу чергу цього об’єкта введено в дію 28 квітня цього року, у червні продовжено будівництво ще однієї електростанції такої ж по­тужності.

У звітному періоді за кошти приватних інвесторів завершено будів­ництво та введено в експлуатацію такі значні за вартістю інвестиційні проекти: Збручанська мікро ГЕС у с. Боднарівка Чемеровецького району, мікро ГЕС на р. Південний Буг у смт Меджибіж Летичівського району, дооснащенно під­станцію “Прибузька” у м. Хмельницький, введено в експлуатацію підстанцію на території Дем’янковецької сільської ради Дунає­вецького району потуж­ністю 9,9 МВт, мо­дернізовано котельні з установкою двох твердопаливних котлів у ТОВ “Старокостянтинівцукор” та м. Старокостянтинів.

Аналізуючи інвестиційний клімат області, посадовець повідомив, що у січні-березні 2017 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 1787,1 млн.грн. капітальних інвес­тицій, що у порівняних цінах на 34,5% більше обсягу капітальних інвестицій за відповідний період 2016 року.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій (99,7% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких у будівлі та споруди – 52,7% усіх інвести­цій; машини, обладнання, інвентар і транспортні засоби – 45,2 відсотка. У нематеріальні активи вкладено 0,3% загального обсягу капітальних інвес­тицій.

Обсяг внесених з початку інвестування в економіку області прямих іно­земних інвестицій (акціонерного капіталу) на 01 квітня 2017 року становив 160,5 млн. доларів США, що на 1,5% більше обсягів інвестицій на початок року, у розрахунку на одну особу населення – 124,7 долара.

Із країн Європейського Союзу з початку інвестування внесено 150,7 млн. дол., інших країн світу – 9,8 млн. доларів.

На підприємствах промисловості зосереджено 116,6 млн. дол. (72,6% за­гального обсягу прямих інвестицій), у тому числі переробної промисловості – 115,9 млн. доларів. На підприємствах з оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів акумульовано 21,8 млн. дол. (13,6% загального обсягу прямих інвестицій), сільського, лісового та рибного госпо­дарства – 9,6 млн. дол. (6%), в організаціях, що здійснюють операції з неру­хомим майном, – майже 8,0 млн. дол. (5%).

За словами Юрія Валентиновича, за січень-травень спостерігалось зниження обсягів виконаних будівельних робіт. Їх виконано на суму 432,4 млн.грн., що на 6,5% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. На зниження показника суттєво вплинуло скорочення на 31% обсягів будівництва житла. Водночас збільшилося будів­ництво інженерних споруд та нежитлових приміщень на 18,7% та 17,4%, відпо­відно.

Здійснювалася системна робота з відстеження ситуації на споживчому ринку області для своєчасного реагування на негативні тенденції його роз­витку.

Ціни на споживчому ринку області у червні 2017 року у порівнянні з попереднім місяцем зросли на 1,6 відсотка. Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3 відсотки.

Надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів до зведе­ного бюджету становили 3589,0 млн.грн., у тому числі до Державного бюдже­ту України – 1533,1 млн. гривень.

Доходи загального фонду місцевих бюджетів області зросли на 41,6% або на 640,0 млн.грн. у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Місцеві бюджети отримали трансфертів з державного бюджету на суму 5344,7 млн.грн. або 99,3% до плану на звітний період.

Вживаються заходи з подальшого вдосконалення організації роботи центрів надання адміністративних послуг, через які протягом звітного періоду надано 166,6 тис. адміністративних послуг.

Середня кількість видів адміністративних послуг, що надаються через центри при райдержадміністраціях, становить 135, при виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад – 186. Роботу місце­вих ЦНАПів забезпечують 139 адміністраторів.

Окремо посадовець відзначив позитивну динаміку основних фінансово-економічних показників діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва. За даними Головного управління Державної фіскальної служби в області на 01 квітня 2017 року кількість діючих малих та середніх підприємств ста­новить 10385 одиниць та збільшилася з початку року на 102.

До бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого та середнього підприєм­ництва надійшло 1053,2 млн. грн. податкових платежів, що на 421,8 млн. грн. або на 66,8% більше ніж за відповідний період 2016 року.

В області забезпечено  надходження до бюджету Головного управління Пенсійного фонду України  власних коштів на суму 1558,3 млн. гривень. На виплату пенсій направлено 4,2 млрд.грн., що на 350,2 млн.грн. більше (на 9%) ніж за відповідний період торік.

Постійно проводиться робота щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, погашення заборгованості працівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності. За попередніми даними середньомісячна заробітна плата одного штат­ного працівника у січні-травні 2017 року становила 5365,0 грн., що на 47,1% більше ніж за цей період торік.

Заборгованість із виплати заробітної плати на 01 червня 2017 року стано­вить 6,0 млн. гривень. З початку року повністю ліквідовано борги із виплати заробітної плати на 8 підприємствах на суму 775,3 тис. гривень.

Приділялася увага в області і розвитку галузі освіти. Органи місцевого самоврядування продовжують роботу зі створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів. Вирішується питання щодо створення ще 12 опорних шкіл у 6 районах та 6 об’єднаних територіальних громадах.

Для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти з місцевих бюджетів освоєно 7,2 млн. гривень. Капітально відремон­товано 8 навчальних приміщень (з них 7 – у Красилівському районі), 4 їдальні у Красилівському та 2 у Дунаєвецькому районах, 2 спортивні зали.

Також Юрій Гриневич зауважив, що в області, як і державі в цілому, продовжується реформування системи охорони здоров’я. Первинна медична допомога є пріоритетом у галузі охорони здоров’я. З січня 2017 року розпочали функціонування 2 центри первинної медико-санітарної допомоги у м. Хмельницький та селищі Сатанів Городоць­кого району. На 01 липня 2017 року в області функціонують 26 самостійних центрів ПМСД. Єдина територія, де не створено такий заклад, – це місто Неті­шин.

На завершення директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації додав, що підсумки соціально-економічного розвитку Хмельниччини за перше пів­річчя 2017 року свідчать про необхідність продовження активної роботи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації, а досягнуті позитивні результати дають можливість прогнозувати відновлення позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту мешканців регіону.

В свою чергу Олександр Корнійчук звернув увагу присутніх на важливість нарощування обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, особливо тваринництва. Очільник області наголосив, що вкрай важливим залишається завдання залучення іноземних інвестицій та створення сприятливих для розвитку бізнесу умов.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора