В ОДА обговорили ситуацію в області з протидією COVID-19
2 вересня в облдержадміністрації відбулася відеоселекторна нарада за участю представників районних та міських оперативних штабів з ліквідації надзвичайної ситуації, керівництва Департаменту охорони здоров’я, ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ”, медичних закладів області. Провів нараду керівник робіт з ліквідації надзвичайної ситуації у Хмельницькій області, перший заступник голови ОДА Роман Примуш.
Основне питання, що обговорювалося у ході спілкування – забезпечення в області чіткого функціонування системи виявлення та надання амбулаторної і стаціонарної допомоги хворим на COVID-19 в умовах зростання кількості виявлених випадків захворювання.
Як зауважив Роман Примуш, в декілька останніх тижнів в області спостерігається значний ріст числа виявлених хворих, і як наслідок – зростання завантаженості вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру та стрімке заповнення місць у стаціонарах лікувальних закладів області, що визначені госпітальними базами для надання допомоги хворим на COVID-19. Саме тому, за його словами, необхідно, щоб усі, хто відповідає за організаційні питання, та ті, хто безпосередньо працює з хворими та особами з підозрами, чітко розуміли усі алгоритми дій та їх дотримувалися. Важливо усе, починаючи від, здавалося б, таких дрібниць, як якісне маркування та пакування пробірок з відібраним біоматеріалом, до питань забезпечення медичних закладів ліками та обладнанням.
Роман Примуш наголосив, що наразі особлива відповідальність лягає саме на місцеві штаби з ліквідації надзвичайної ситуації, адже від їх реагування зараз все більше залежить епідемічна ситуація в кожному конкретному регіоні, бо саме вони здійснюють координацію роботи різних служб, що задіяні в організації відбору проб, наданні допомоги хворим, проведенні епідрозслідувань, відстеженні контактних осіб, проведенні заходів дезінфекції та багатьох інших.
У ході обговорення обласні фахівці ще раз звернули увагу на окремі моменти щодо порядку дій ПМСД при виявленні хворих та осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію, порядок та оперативність надання екстрених повідомлень про захворювання та одужання, особливості відбору, доставки та оформлення направлень на лабораторне тестування матеріалу від осіб на ПЛР-дослідження. Також торкнулися питання щодо коректності визначення кола контактних осіб та забезпечення дотримання ними правил самоізоляції.
Керівник ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», головний санітарний лікар області Олег Балашов наголосив на важливості своєчасного та оперативного надання результатів досліджень до закладів охорони здоров’я, які направляли зразки матеріалів для тестування, та проведення епідеміологічних розслідувань випадків захворювань, встановлення меж осередків, масштабів поширення та заходів щодо їх локалізації та ліквідації.
Окрему увагу учасники наради звернули на питання роботи закладів, що визначені госпітальними базами. Вони також обмінялися думками щодо удосконалення затвердженого порядку маршрутизації пацієнтів з СOVID-19 відповідно Плану реагування. Зокрема обговорено заходи, які допоможуть розвантажити інфекційні відділення, де перебувають пацієнти з підозрами та пневмоніями. Раніше пацієнти, що згодом отримували негативний аналіз на СOVID-19, продовжували лікуватися у цих відділеннях. Зараз вони будуть за можливості переведені до інших відділень, аби спеціалізоване могло приймати саме хворих, що можуть бути інфікованими.Також обговорили можливості подальшого розгортання закладів, що будуть приймати коронавірусних хворих, якщо виникне потреба у збільшенні кількості стаціонарних місць. За словами фахівців, у зв’язку з цим на місцях має бути пропрацьоване питання щодо забезпечення цих закладів кадрами, а також обладнання в них киснепроводів. - https://www.adm-km.gov.ua/?p=81763