Увага – нерест!
З 01 квітня 2020 року на всіх рибогосподарських водних об’єктах в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області розпочинається весняно-літня нерестова заборона.
Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. А тому в цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок. На нерест риби впливає багато умов, серед яких найголовніша – температура води у водоймі. Рано на весні починають нереститись: щука, окунь, в’язь, пізніше – плітка, лящ, судак, у кінці весни і на початку літа – плоскирка, карась, короп, лин, сом, верховодка та інші види риб.
Згідно з наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області від 16.03.2019 року № 26-од «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області у 2020 році» любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах заборонено у такі строки:
– в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно);
– в усіх річках та її кореневих водоймах з 1 квітня по 19 травня (включно);
– в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 29 червня (включно);
– у період виношування річковим раком ікринок, личинок та першої линьки, заборонити вилов з 1 квітня по 30 червня (включно).
У заборонений період дозволяється здійснювати лише любительське рибальство на спеціально визначених ділянках рибогосподарських водних об’єктів з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком, або спінінгом, з обов’язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів
Працівники Хмельницького рибоохоронного патруля створили інтерактивну карту ділянок, де любительське і спортивне рибальство дозволено в нерестовий період 2020 року з берега однією вудкою з одним гачком чи спінінгом. Карта доступна для перегляду за посиланням http://khm.darg.gov.ua/_interaktivna_karta_diljanok_0_0_0_544_1.html
«Електронна карта допоможе рибалці зрозуміти: знаходиться він в забороненій чи дозволеній зоні і де закінчуються межі цієї зони», – прокоментував начальник Хмельницького рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.
Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Хмельницький рибоохоронний патруль закликає суворо дотримуватись встановлених норм законодавства під час нересту. Адже він відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби. Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про нерестову заборону можна за телефоном «гарячої лінії» відомства: (068) 384 98 10.