Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Розглянуто можливі шляхи виведення вантажних залізничних станцій із статусу “малодіяльні”

Дата: 13.02.2020 08:47
Кількість переглядів: 352

 

Сьогодні під керівництвом заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулася селекторна нарада з регіонами.  На порядку денному розглядалося питання щодо малодіяльних залізничних станцій з відвантаження сільськогосподарської продукції.

В Хмельницькій студії участь в засіданні взяли перший заступник голови адміністрації Роман Примуш, радник голови Олексій Лисюк, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Вадим Конончук, оператори ринку, що мають статус малодіяльних залізничних станцій, голови ОТГ та РДА, на території яких розташовані дані станції, та інші запрошені.

Фото без опису

Під час діалогу з регіонами було заслухано керівництво станції «Наркевичі» та голову Наркевицької ОТГ Любов Гулу.

«Залізнична станція «Наркевичі» веде сезонний характер роботи, користуються її послугами ТОВ «Наркевицький цукровий завод» під час сезонну цукроваріння та ТОВ «Волочиськ Агро» для сезонного завозу добрив. У зв’язку з тим, що Укрзалізниця проводить розрахунок по формулі за кожні пів року – дана станція отримала статус малодіяльної, через що в цьому році недовідправила 1000 вагонів та додатково переплатила за подачу-забирання вагонів 3,5 млн. грн. Недовідправлені вагони перейшли на відправку автомобільним транспортом», – коментує Любов Гула.

Фото без опису

Аналогічна ситуація склалася і на багатьох інших залізничних станціях.

Тарасом Висоцьким, враховуючи потребу збереження робочих місць та розвиток інфраструктури, було запропоновано розглянути можливість співфінансування роботи малодіяльних залізничних станцій з місцевих бюджетів. Слід зазначити, що дана ініціатива не отримала особливої підтримки від керівників органів місцевого самоврядування, проте посадовцем надано доручення, на прикладі однієї об’єднаної територіальної громади, розробити принцип співфінансування.

Фото без опису

По завершенню наради, керівництвом Хмельницької облдержадміністрації було прийнято рішення написати лист до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від Асоціації сільськогосподарських підприємств Хмельницької області з пропозицією переглянути Укрзалізниці механізм визначення діяльності залізничних станцій не за пів року, а за рік, адже це дасть можливість станціям, які працюють посезонно вийти з статусу малодіяльних і не нести додаткові фінансові витрати.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

За матеріалами Департаменту АПР ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора