Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Волочиське бюро правової допомоги інформує

Дата: 31.01.2020 09:36
Кількість переглядів: 298

Як діяти та куди звертатися, якщо на вас оформили кредит без вашого відома

 

Якщо ви отримали дзвінок від банку чи колекторів про необхідність повернути кредит, про який ви нічого не чули, є декілька порад щодо того, як діяти.

Перш за все, необхідно перевірити інформацію. Це можна зробити, звернувшись до банку, фінансової установи чи колекторської компанії, або онлайн в Українському бюрокредитних історій.Зазвичай проста комунікація дає можливість з’ясувати, що сталася помилка, або хтось вказав ваш телефон, адресу, дані як контактні, а, насправді, до кредиту ви відношення не маєте.

Якщо інформація підтвердилася, потрібно звернутись до правоохоронних органів (поліції) із заявою про те, що на вас був незаконно оформлено кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Також потрібно звернутися до кредитора чи колектора. Повідомте банк чи МФО про те, що ви особисто кредит не оформляли, та наведіть аргументи на вашу користь. Вам повинні надати завірені копії договорів про кредитування. Колектори повинні надати вам договір переуступки вашої заборгованості.

За допомогою юриста-спеціаліста з банківського права або самостійно потрібно виявитиознаки підробки договору і переконати банк чи фінансову установу у підробці документа. Це дасть змогу об’єднати зусилля для викриття шахрая.

Про підробку документів потрібно повідомити регуляторні організації у сфері банківського сектору. Зокрема, Національний банк України. Для сфери небанківського мікрокредитування – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.

На підставі усіх вищезазначених документів, потрібно підготувати та подати позов до суду.

 

За додатковою інформацією та консультаціями просимо звертатись до  Волочиського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Волочиськ, вул. Лисенка, 8-А, тел. (03845) 4-02-82


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора