Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

«ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР»

Дата: 17.04.2019 15:53
Кількість переглядів: 1092

П А М ’Я Т К А

Фото без опису«ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР»

Кір - це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. Як відбувається зараження кором? Джерелом інфекції є хворі кором люди. Вірус кору дуже летючий  - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

 Як протікає захворювання кір? Починається гостро:  сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40°С, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель  сухий, болісний. Горло червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока , при кору очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь . На 2-3-й день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання ,  на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі цятки. На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Пізніше поширюється на тулуб, руки й ноги. Являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипки стан дитини різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються нежить, кашель, загострюється кон'юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно. Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висип зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища - вона поступово видужує.

Можливі ускладнення у наші дні при вчасно початому лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей (на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла.Перебіг хвороби може ускладнюватися ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом. У маленьких дітей часто буває стоматит. Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко - менінгіт і енцефаліт.

Лікування хворого обов'язково проводить лікар. При важкому перебігу хвороби, розвитку ускладнень, обов'язково госпіталізація.

Профілактика кору у людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань поодинокі.

Щеплення - єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Кір - це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз в лікувально-профілактичних закладах нашого району є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи. Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання!!! 

 

 

 

 

 

                       

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора