Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Неправомірне набуття у власність земельних ділянок карається законом

Дата: 04.03.2019 15:13
Кількість переглядів: 671

 

За процесуального керівництва Городоцької місцевої прокуратури слідчим відділом Волочиського відділення Городоцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.

Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.

 Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 га.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

 Городоцькою місцевою прокуратурою, за результатами вивчення стану законності у цій сфері, виявлено випадки зловживання окремими громадянами своїм конституційним правом.

 Встановлено, що мешканка Волочиського району, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації, повторно безоплатно набула у власність для ведення особистого селянського господарства ще дві земельні ділянки загальною площею 3,5 га та вартістю близько 176 тис грн.

 При цьому, з корисливих мотивів, до відповідних заяв, поданих до Головного управління Держгеокадастру в області та селищної ради, вона вносила неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.

 За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаною особою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.190 КК України  (шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому, та вчинене повторно).

 Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до суду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора