Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Представники громад і керівники Хмельницького та Волочиського району у Верховній Раді говорили про наболіле

Дата: 24.03.2017 14:56
Кількість переглядів: 526

Фото без описуЗаконодавча база, державні субвенції та акцизний збір для об’єднаних територіальних громад. Аби розповісти про наболілі питання  23 березня, до Верховної ради  приїхали представники громад та керівники Волочиського та Хмельницького району.

Під час брифінгу із Сергієм Лабазюком, представники влади на місцях зазначили: завдань багато, а ось інструментів для їхнього виконання мало.

"На території Волочиського району створено та функціонує три ОТГ. За 2016 рік зроблено багато для  населення району. За минулий рік надійшло коштів на суму близько 80 млн.грн., а це субвенційні державні кошти та власні кошти виділені під різні проекти, які були реалізовані на покращення матеріальної бази району. За це висловлюємо щиру подяку народному депутату С.Лабазюку, який і був ініціатором проекту з децентралізації у Волочиському районі. На сьогодні ми робимо усе для покращення життя наших людей. Звертаюсь до депутатів Верховної Ради та уряду прийняти законопроект, який дасть змогу обєднати ті території, які в свій час не приєднались до громад, що дасть змогу працювати для людей в подальшому"- у своїй промові зазначив голова Волочиської райдержадміністрації Володимир Сергійчук.

«Станом на сьогодні Волочиська ОТГ, є найуспішнішою у Волочиському районі. Проте є і багато проблем: ми не маємо права розпоряджатися землями, що знаходяться за межами населених пунктів. Окрім того, не має конкретики і у питанні реформи охорони здоров’я, а саме – наданні первинної медичної допомоги сільському населенню. Прошу Уряд та народних депутатів особливо звернути на це увагу.» – зазначив  голова Волочиської міської ОТГ Костянтин Черниченко.

У свою чергу Любов Гула, голова Наркевичської ОТГ, Волочиського району, зауважила, що головне сьогодні – це відновити село, а це можна зробити, лише створивши на місцях нові робочі місця.

«Дійсно за останній рік нам вдалося зробити чимало. Проте усі питання не вирішено. До прикладу, я думаю, що сьогодні усі зіткнулися із питаннями доріг, адже з снігом зійшов і асфальт. І для їх відновлення потрібно дуже багато коштів. Окрім того, всі знають, що в селах сьогодні залишилися лише люди старшого покоління. Уся молодь в пошуках роботи виїхала до міста і села по троху зникають. Тому потрібно сьогодні звернути на це увагу та все ж відродити село. » – зазначила під час промови Любов Гула, голова Наркевичської ОТГ, Волочиський район.

Народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу зазначив, що ряд обіцянок, які давалися перед об’єднанням громад невиконані, або виконуються із чималою затримкою. Тому сьогодні в першу чергу потрібно сформувати якісну законодавчу базу та створити усі інструменти, аби посадовці на місцях могли  якісно та ефективно розвивати громади.

«Дійсно реформа децентралізації – це крок до якісних змін у країні. Проте, станом на сьогодні залишається рід невирішених питань, що зв’язують руки посадовцям на місцях. Це і – відсутність центрів з надання адміністративних послуг; громади не мають інформації про землі розташовані на території ОТГ та не мають права  ними розпоряджатися; невпорядковано питання сплати акцизного збору з роздрібної торгівлі алкоголем, тютюном, цигарками та бензином; не вирішено питання з дорогами, субвенції на які ОТГ мають направляти на Обласні автодори. Тому вважаю за необхідне прийняти ряд законопроектів, що спростять роботу в регіонах країни та дадуть змогу розвиватися ОТГ», – додав під час виступу народний депутат України Сергій Лабазюк.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора