Звіт голови адміністрації Володимира Сергійчука про роботу райдержадміністрації по забезпеченню соціально-економічного розвитку району у 2017 році
Протягом 2017 року райдержадміністрацією разом з органами місцевого самоврядування вживалися заходи щодо забезпечення комплексного розвитку району, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації. З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного розвитку Волочиського району на 2017 рік, визначених пріоритетів діяльності виконавчих комітетів місцевих рад. Найбільш актуальні для району питання аналізувалися на засіданнях колегії райдержадміністрації та відповідних нарадах.
Так, проведено 12 засідань колегії райдержадміністрації, на яких заслухано 38 питань, за підсумками їх розгляду видано 36 розпоряджень голови адміністрації, 1 доручення та 1 протокольне рішення. Всього у 2017 році видано 1648 розпоряджень голови адміністрації, в т.ч.: з основних питань – 1353; з кадрових питань – 291; з адміністративно-господарської діяльності – 4.
Оперативні щотижневі наради проводилися відповідно до Регламенту райдержадміністрації. Значна увага приділялася посиленню контролю за виконанням власних рішень та виконавської дисципліни у цілому.
Крім цього, у 2017 році під керівництвом голови адміністрації проведено 5 нарад із керівниками силових структур, в ході яких розглянуто ряд заходів спрямованих на підтримання належного стану громадського порядку в районі, протидію злочинам у сфері грального бізнесу та незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, дотримання діючого законодавства з питань продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв неповнолітнім, торгівлі спиртними напоями у торгових точках після 22 години, а також впровадження проекту «Сусідська допомога».
З метою ревізії земель сільськогосподарського призначення на території району головою адміністрації було проведено відповідні наради, в ході яких розроблено пропозиції для організації роботи з місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування щодо складання по кожній громаді робочого балансу земель з конкретизацією землекористувачів, що дало можливість максимально охопити оподаткуванням земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
Протягом звітного періоду до райдержадміністрації надійшло 4202 документи, на контролі перебувало 123 завдання. Здійснено організаційні заходи, спрямовані на поліпшення стану розгляду звернень громадян, вирішення порушених у них питань.
Станом на 01.01.2018 року до райдержадміністрації надійшло 350 звернень громадян, що на 60 менше, ніж за відповідний період минулого року. З них 230 письмових (-30) та 120 звернень на особистому прийомі (-30). Керівництвом райдержадміністрації проведено 55 виїзних прийомів, під час яких прийнято 430 громадян. Також відбулося 10 телефонних ліній «Запитай у влади». Найактуальніші порушені питання – транспортне сполучення і пільгові перевезення пасажирів, розрахунки за житлово-комунальні послуги і надання субсидій, благоустрій населених пунктів та виділення земельних ділянок під особисте селянське господарство. Малозабезпеченим громадянам з коштів районного бюджету надано одноразової матеріальної допомоги на суму 135,3 тис. гривень.
Вживалися заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в районі.
За січень – грудень 2017 рік промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 952 млн. 547,7 тис. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 18580 грн.
Найбільше реалізували продукції ВП «Волочиський машинобудівний завод» ПАТ «Мотор Січ», ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ "Волочиськ -агро", філія ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Наркевицький цукровий завод», ТОВ "Птахофабрика "Волочиська".
В основне звітне коло промисловості входить 18 промислових підприємств, які представлені харчовою, машинобудівною, легкою, виробництвом неметалевих виробів та іншими галузями. В промисловості зайнято близько 40% середньооблікової кількості штатних працівників району.
Волочищина традиційно займає лідируючі позиції в аграрному секторі. Очікуваний валовий збір зернових та зернобобових культур по району – понад 277,8 тис. тонн (друге місце серед районі області), а середня врожайність – 73 ц/га (перше місце). Такий рівень показників повністю забезпечує продовольчу безпеку району та генерує ресурс для експорту. Варто відзначити, що минулорічний валовий збір – найвищий показник району за період незалежності України.
Валовий збір кукурудзи на зерно становить 135,2 тис. тонн. Намолочено 43,1 тис. тонн сої. Виробництво соняшника становить 30,3 тис. тонн. Накопано 335,8 тис. тонн цукрових буряків.
Під урожай 2018 року посіяно понад 14,5 тис. га озимих зернових культур та 2,4 тис. га озимого ріпаку. Загальна посівна площа у поточному році по всіх категоріях господарств зменшилась на 300 га і становитиме майже 16,9 тис. гектарів.
Райдержадміністрацією проводиться постійний аналіз розміру орендної плати за землю та своєчасність її виплати. По району налічується 19,9 тис пайовиків, земельний фонд яких 51,9 тис га землі, середній розмір паю становить 2,61 га. За 2017 рік нараховано орендної плати за користування земельними частками (паями) у сумі 94,8 млн грн., виплачено 100%. Розмір орендної плати за оренду земельних часток (паїв) становить 7,31% від нормативно грошової оцінки.
Відзначаємо позитивну тенденцію у галузі тваринництва, активне інвестування приватних коштів господарюючими суб’єктами у його розвиток.
Протягом 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району було реалізовано 6030 т м’яса і вироблено 14509 т молока, що на 863 і 150 тонн більше відповідного періоду минулого року.
В агроформуваннях району нараховується 5848 голів ВРХ, в т. ч. корів 2926 голів. Надій молока на одну фуражну корову склав 4958 кг, що на 156 кг більше ніж у 2016 році. На 1 січня 2018 року поголів’я свиней становить 15149 голів, на птахофабриці нараховується понад 117 тис. голів птиці.
Обсяг виконаних будівельних робіт у січні–грудні 2017 року становить 10,9 млн грн.
Протягом 9 місяців 2017 року прийнято в експлуатацію у міських поселеннях індивідуальних житлових будинків, загальною площею 1485,0 м2., а в сільських поселеннях - 831,0 м2. Загальна площа прийнятого в експлуатацію по району житла становить 2316,0 м2.
Протягом 9 місяців 2017 року в розвиток економіки району за рахунок всіх джерел фінансування вкладено 628 999 тис. грн. капітальних інвестицій (перше місце серед районів області), на одну особу припадає 12 301 грн (друге місце серед районів області).
Прямі іноземні інвестиції на 01 жовтня 2017 року становлять 848,4 тис. дол. США.
1 травня 2017 року запущено в дію перший цех з пошиття верхнього одягу Волочиської швейної фабрики ТОВ «Т-Стиль», створено 32 робочих місця. На даний час на виробництві працює 49 чоловік, запущено 2 лінії по виробництву чоловічого та дитячого трикотажного одягу. В планах запуск ще чотирьох ліній, що в свою чергу призведе до роботи у дві зміни. Реалізацію продукції здійснюють у 20 фірмових магазинах України, найближчими з яких є в містах Тернопіль і Хмельницький.
На ТОВ «Наркевицький цукровий завод» було проведено реконструкцію та заміну окремих елементів обладнання, завдяки чому підприємством у звітному періоді перероблено близько 859,7 тис. тонн буряків та вироблено понад 124,9 тис. тонн цукру. Що є першим результатом в області та одним із кращих в Україні.
ПП «Аграрна компанія 2004» провела посадку яблуневого саду в с.Великі Жеребки площею 70 га. Триває будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем на 3500 тонн зберігання. Дані заходи дали можливість створити близько 40 нових робочих місць та освоїти близько 20 млн.грн. капітальних інвестицій. Також підприємством запущено завод по виробництву соняшникової олії потужністю переробки 3,6 тис. тонн насіння в місяць і станом на 01.01.2018 року вироблено 3,3 тис. тонн соняшникової нерафінованої олії, 1,5 тис. тонн нерафінованої соєвої олії та 537 тонн ріпакової олії.
Також група компаній Vitagro продовжує будівництво репродуктора на 1300 свиноматок в селі Богданівка. Завершення будівництва заплановано у 2018 році. Крім цього, ними заплановано у 2018 році розпочати реконструкцію свинокомплексів в селах Зайчики та Постолівка.
В поточному році продовжується розвиток комунального господарства об’єднаних територіальних громад, зокрема, закупівля техніки та створення нових робочих місць. Так, Війтовецькою селищною ОТГ створено комунальне підприємство (КП) «Громадське», де забезпечено роботою 28 чоловік, Наркевицькою селищною ОТГ створено колективне комунальне підприємство «Наркевицьке ККП» з чисельністю працівників 17 чоловік. А на його базі створено підприємство «Кулінарія», яке займається випічкою хлібобулочних виробів та забезпечує робочими місцями 5 осіб. Дане підприємство вдалося створити за участю грантових коштів (337 тис. 730 грн.), виділених проектом ЄС «Створення сучасної моделі управління Регіональним розвитком ринку праці в Хмельницькій області».
Волочиський район має добре розвинуту транспортну мережу. Проводиться відповідна робота щодо утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення в належному стані. На автомобільних дорогах району приведено у відповідність дорожні знаки, наносилася горизонтальна розмітка та розмітки пішохідних переходів, виконуються контрольні ремонти, поверхневі обробки, укріплення узбіч та експлуатаційне утримання доріг. Проведено поточні та капітальні ремонти місцевих комунальних доріг на загальну суму понад 13 млн грн.
За січень – грудень 2017 року в районі перевезено 795,1 тис. пасажирів.
За січень – грудень 2017 р. фактично перевезено 117,7 тис. пасажирів пільгових категорій; перевізникам відшкодовано 1392,6 тис. грн з місцевих бюджетів.
За звітний період перевезено 107,72 тис. тонн вантажів, що становить 175,2% до відповідного періоду минулого року.
Волочищина продовжує розвивати напрями альтернативних енергетичних джерел та видів опалення. На сьогодні в районі триває будівництво двома інвесторами двох відносно потужних сонячних електростанцій (кожна потужністю 3 МВт): одна на території Волочиської міської ОТГ – виділено 5,9487 га землі приватному підприємству ТОВ «Укрекоенергосистема»; друга – на території Війтовецької селищної ОТГ в с.Кривачинці - виділено 6 га землі приватному підприємству ТОВ «Сонячна Енергія Захід». Крім цього, на території Війтовецької селищної ОТГ вже підключено на дахах 3-х індивідуальних будинків сонячні електростанції, в стадії будівництва ще 2 таких станції.
Активно впроваджується програма «Теплі кредити». Волочиськими відділеннями «Ощадбанку» та «Приватбанку» під програму «Теплий дім» видано 35 кредитів загальною сумою понад 1 млн грн. Додатково ОСББ «Номінал» було надано кредит на заміну вікон в під’їздах у сумі 56,8 тис. грн. та відшкодовано частину відсотків на суму 33,1 тис. грн.
Опалювальний сезон, який почався з 4 жовтня проходить стабільно. На балансі ВКПТМ «Тепловик» знаходиться 8 котелень та 7 центральних теплових пункти, протяжність мереж в двотрубному обрахуванні становить 19.0 км. В поточному опалювальному періоді вироблено теплової енергії 26,4 тис. Гкал (станом на 01 січня 2018 р.). Спожито природного газу за вказаний період: 1,4 тис.м3 на суму 9169,1 тис. грн., сплачено – 2488,8 тис.грн., відсоток сплати 27,1%. Спожито електроенергії за опалювальний період 162,4 тис.кВт/год на суму 355,1 тис. грн., сплачено 420,8 тис. грн., переплата 65,7 тис. грн. Аварійних ситуацій за період опалювального сезону не було.
У рамках реалізації реформи децентралізації влади в районі успішно функціонують 3 об’єднані територіальні громади, площа яких становить понад 943 кв. км (85,5% площі району). До складу громад увійшло 37 базових рад з населенням 46,9 тис. осіб (90,2% від населення району).
У рамках фінансової підтримки розвитку громад загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад для району становив 17,7 млн. гривень, що на 9,5 млн менше 2016 року. Обсяг освоєння коштів – 100% від загальної суми субвенції. За рахунок цих коштів об’єднаними територіальними громадами впроваджено 26 проектів. Найбільше (34%) коштів спрямовано на будівництво водогонів, а також ремонт комунальних доріг (33%).
За звітний період за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку проводилося фінансування 5 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального господарства загальною вартістю 5 357,4 тис. гривень. На 01 січня 2018 року освоєно 100%.
Торік за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій проводилося фінансування будівництва, реконструкції, капітального ремонту, придбання обладнання 120 об’єктів та заходів загальним обсягом 19,2 млн.грн., фактично перераховано 14,8 млн грн. (77%), з яких освоєно 14 074,6 тис. грн або 94,8 %. Перехідний залишок 5 163,1 тис. грн., або 26% від загальної суми коштів, передбачених розписом. З них по завершених об’єктах 3 тис. грн.
Фактично надійшло власних та закріплених доходів до загального фонду районного бюджету станом на 01.01.2018 року 15566,2 тис. грн. при уточненому плані 2017 року 14540,1 тис. грн., відсоток виконання 107,1%, отримано понад план 1026,1 тис. грн.
Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшились поступлення до загального фонду районного бюджету на 4237,2 тис. грн., ріст становить 137,4% (фактичні поступлення 2016 року – 11328,9 тис. грн.).
По джерелах доходів збільшились поступлення порівняно з відповідним періодом минулого року, в тому числі: по податку на доходи фізичних осіб на 3994,3 тис. грн. (172,3%), акцизному податку на 9,0 тис. грн. (120,0%), податку на майно на 120,4 тис. грн. (106%), єдиному податку на 196,3 тис. грн. (106%).
У контексті наповнення бюджетів особливої уваги потребує питання легалізації виплати заробітної плати.
За даними моніторингу середня заробітна плата по району за грудень 2017 року на 1 штатного працівника становить 5216 грн., що на 653 грн. більше порівняно до січня 2017 року. В порівнянні до грудня 2016 року середня заробітна плата на 1 штатного працівника по району збільшилась на 1016 грн.
Середня заробітна плата на одного штатного працівника в галузі сільського господарства та пов’язаних з ним послуг за грудень 2017 року становила - 5175 грн., по промисловості - 5170 грн., по комунальних організаціях – 5364 грн., по закладах освіти – 5108 грн., культури – 5476 грн., охорони здоров’я – 5033 грн.
Протягом 2017 року членами районної робочої групи проведено 92 обстежень суб’єктів господарської діяльності. В результаті обстежень виявлено 28 осіб, які працювали нелегально. У результаті проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи проведеної членами районної робочої групи протягом 2017 року 6 осіб зареєструвались, як суб’єкти підприємницької діяльності, укладено 33 трудових договорів між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками, крім цього укладено 28 трудових договорів з найманими працівниками у юридичних осіб.
До бюджету донараховано 90,8 тис.грн. податків з доходів фізичних осіб, 34,5 тис.грн. штрафних санкцій та 11,5 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Також зі ініціативи Волочиського відділення Красилівської ОДПІ проведена робота щодо виявлення резервів неповного охоплення оподаткування земель сільськогосподарського призначення. За результатами проведеної ревізії по юридичних особах додатково задекларована площа складає 717 га, донараховано в бюджети 315 тис. грн податків. Також виявлено 998 фізичних осіб (майже 2 тис. га землі), яким через відсутність у фіскальній службі інформації не було нараховано податок на землю, надану їм у власність для товарного виробництва чи ведення ОСГ. Станом на 01 січня 2018 р. донараховано 200 тис. грн податку. Крім цього, 196 з них вже після законодавчо встановленого терміну подали декларації про доходи від реалізації сільськогосподарської продукції на суму майже 275 тис. грн, в результаті чого до бюджетів надійшло 54 тис. грн ПДФО та військового збору. Робота в цих напрямках прожовується.
Щодо витрачання бюджетних коштів, то в районі запроваджено систему електронних закупівель. Протягом січня – грудня 2017 року через систему ProZorro завершено 777 процедур, у тому числі органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування – 756 процедур на суму 148,2 млн. гривень. Підтверджена економія становить майже 2,2 млн. грн., у тому числі 98,2 тис. грн. по закупівлях розпорядниками районного рівня. Середня вартість однієї закупівлі становить майже 196 тис. гривень.
Серед об’єднаних територіальних громад найбільше закупівель здійснено Наркевицькою ОТГ, а щодо самостійних сільських рад – лише Купільська сільська рада використовує систему ProZorro.
Найбільшу кількість закупівель здійснено ЦРЛ – 317, на суму 9,5 млн, підтверджена економія 73,6 тис. грн. А найуспішніший організатор – відділ освіти, молоді та спорту міської ради: 132 успішні закупівлі на суму 34,7 млн грн, а підтверджена економія понад 1 млн грн.
Проводилася системна робота з відстеження ситуації на споживчому ринку району для своєчасного реагування на негативні тенденції його розвитку. Обсяг роздрібного товарообороту за січень-вересень 2017 року складає 145,8 млн. грн., що в порівнянних цінах становить 107,8 %. Обсяг реалізованих послуг за січень-вересень 2017 року за попередніми даними становить 186,7 млн. грн., в тому числі реалізовано послуг населенню на суму 16,0 млн. грн. (з ПДВ).
Забезпечувалася своєчасна виплата заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Станом на 01 січня 2018 р. заборгованість із виплати заробітної плати по району відсутня.
Вживалися заходи з подальшого вдосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг. Торік через місцеві ЦНАПи, роботу яких забезпечують 16 адміністраторів (з урахуванням керівників) надано 15,7 тис. адміністративних послуг. Середня кількість видів адміністративних послуг, що надаються через ЦНАПи становить 130.
На постійному контролі в райдержадміністрації знаходиться недопущення прийняття регуляторних актів, які б погіршували становище підприємців та негативно впливали на ринкове середовище.
Стан розвитку підприємництва характеризується позитивною динамікою основних фінансово-економічних показників діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва.
Згідно статистичних даних кількість малих підприємств в районі становить 192 одиниці, а в розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення складає 40 одиниць. Обсяги реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств у діючих цінах складають 690,4 млн. грн., частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції складає 16,6 %. Середньорічна кількість зайнятих працівників на МП становить 991 осіб, середньорічна кількість найманих працівників – 892 особи.
Станом на 01.01.2018 року за даними державного реєстратора у Волочиському районі на обліку знаходиться 1405 СПД-фізичних осіб.
Органами Пенсійного фонду України в районі вживалися заходи щодо наповнення бюджету фонду власними коштами, своєчасного призначення, перерахунків та фінансування у повному обсязі пенсійних виплат, зменшення заборгованості зі сплати страхових внесків.
В порівнянні з аналогічним періодом минулого року чисельність пенсіонерів зменшилася на 238 осіб (1,3%) і становить 17570 осіб. Разом з тим спостерігається збільшення кількості одержувачів пенсій по інвалідності на 170 осіб. Станом на 01.12.2017 середній розмір пенсій в районі збільшився на 23,8% (+368,9 грн) до минулого року і становить 1919,3 грн. Місячна потреба на виплату пенсій складає 33,9 млн. грн.
Протягом 2017 року призначено субсидій на оплату житлово-комунальних послуг 17441 чол. на суму 149,7 млн.грн. та на придбання твердого палива і скрапленого газу 458 чол. на суму 1,1 млн. грн.
Управлінням соціального захисту населення згідно інвестиційного договору перераховано 355,9 тис. грн матері загиблого учасника АТО на купівлі житла, в лютому 2017 р. було придбання. Також у грудні 2017 р. перераховано 741,7 тис.грн учаснику АТО, інваліду ІІ групи, згідно інвестиційного договору. Договір купівлі-продажу на даний час ще не укладався. В жовтні 2017 року при співфінансування районного бюджету (15 тис.грн.) та Війтовецької селищної ради (5 тис.грн) виділено кошти на закупівлю житла багатодітній матері.
Приділялася увага розвитку галузі освіти. В районі налічується 25 дошкільних навчальних закладів. Триває реорганізація навчальних закладів, в результаті якої протягом 2017 року в районі створено 8 НВК. Загалом, державну політику в галузі освіти забезпечують 36 загальноосвітніх навчальних закладів, в т.ч. 13 НВК, та 25 дошкільних навчальних закладів, 2 позашкільних заклади. Організовано навчання за інклюзивною формою для 8 дітей з особливими освітніми потребами. На умовах співфінансування Волочиською ОТГ придбано 2 автобуси для перевезення школярів на суму 3396 тис.грн. та 1 автобус за кошти місцевого бюджету на суму 1665 тис.грн. Більшість дошкільних навчальних закладів району забезпечені комп’ютерною технікою, підключеною до мережі Інтернет.
Здійснено поточні ремонти в усіх навчальних закладах та підготовку до опалювального сезону. Протягом 2017 року витрачено коштів з державного бюджету на капітальний ремонт шкіл: Волочиською ОТГ – 10079,4 тис.грн., Війтовецькою ОТГ – 472,5 тис.грн., Наркевицькою ОТГ – 2193,2 тис.грн., по районному бюджету – 992,9 тис.грн.
В районі діє ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», в якому близько 400 дітей.
Із загальної кількості учнів району – 4880, всіма видами фізкультурно – оздоровчої роботи займаються 1372 дітей, в порівнянні з минулим роком ця цифра значно покращилась. Сектором молоді та спорту Волочиської РДА організовано і проведено у 2017 році цілий ряд спортивних заходів. Спортивна база району складається з 1 стадіону, 29 футбольних полів, 40 майданчиків з тренажерним обладнанням, 87 інших спортивних майданчиків, 19 спортивних залів, 1 майданчика з синтетичним покриттям.
З метою наближення до населення кваліфікованої лікарської допомоги проводилися ремонти приміщень ФАПів та амбулаторій, зокрема, у 2017 на ці заходи передбачено та освоєно понад 1 млн державної субвенції на соціально-економічний розвиток. Сьогодні в структуру Волочиського РЦ ПМСД входить 12 лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини, з них 2 обслуговують міське населення, 10 – сільське. Для покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів РЦПМСД придбано медичного обладнання на суму 80,0 тис. грн. та обладнання довготривалого користування на суму – 309,0 тис.грн.
За результатами розгляду заявок на використання додаткових коштів ІІІ фази спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в районі реалізовано мікропроект громадської організації «Купільська мрія»: «Інноваційні енергоефективні заходи в Купільській амбулаторії загальної практики сімейної медицини (термомодернізація будівлі)», кошторисною вартістю 285,2 тис. гривень. За умовами програми 47,6% вказаної суми буде профінансовано ПРООН та Європейським Союзом, ще 5% - громадські кошти, решта 47,4% – районного бюджету. У вересні 2017 року реалізацію цього мікропроекту завершено.
Вторинну медичну допомогу в районі надає Волочиська ЦРЛ, ліжковий фонд цілодобового стаціонару якої становить 230 ліжок (2016р.- 235л.). Забезпеченість ліжками на 10 тис. населення – 45,2 (2016р.- 45,7). Ряд заходів також було здійснено і тут, зокрема: завершено реалізацію реконструкції хірургічного корпусу (2463 тис. грн) та даху будівлі дитячого відділення (884,9 тис. грн), триває капітальний ремонт харчоблоку та допоміжних приміщень (загальна кошторисна вартість 2647,8 тис. грн, у 2017 р. освоєно 1512,4 тис. грн). Завершено капітальний ремонт відділення гінекології та патології вагітних. Проводяться поточні ремонти у відділеннях ЦРЛ. Благодійниками надано буферні набори та набір інструментів для проведення операцій по заміні суглобів на загальну суму 550,1 тис.грн.; придбано доплери (2 шт) на суму 5,4 тис.грн.; кардіомонітор 17,0 тис.грн., придбано затискачі хірургічні на суму 10 тис. грн.
З метою проведення профілактичних медичних оглядів протягом року було здійснено 32 виїзда планово-консультативних бригад лікарів ЦРЛ, в ході яких оглянуто 936 жителів (2016р.- 1890 чол.), значне зниження кількості оглянутих пов’язане з незабезпеченням первинною ланкою населення для огляду спеціалістами.
На обліку служби у справах дітей Волочиської райдержадміністрації перебуває 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На території Волочиського району функціонує два дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 20 дітей-вихованців та шість прийомних сімей, в яких виховується 15 прийомних дітей.
З метою профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, попередження правопорушень та злочинів серед дітей на території міста та району проведено 57 рейдів, а також 4 рейди у вечірній час
На обліку по факту вчинення насильства в сім’ї перебуває 133 сім’ї.
Тривають роботи з удосконалення місцевої системи централізованого оповіщення для підвищення готовності органів управління до оперативного реагування. Так, в районі наявні 4 сирени, 10 гучномовців, працюючих радіоточок - 59 шт., аналогових та fm-приймачів – 219 шт. Встановлено два пристрої автоматичного дозвону (Волочиська райдержадміністрація, Наркевицька ОТГ). Завершено інвентаризацію 62 захисних споруд із 63, спільно з представниками РС ГУ ДСНС України в Хмельницькій області, проводилися перевірки стану утримання та готовності до прийому населення захисних споруд згідно графіку за 2017 рік.
Разом з тим, ще не вдалося повністю подолати негативні тенденції розвитку в промисловості, агропромисловому виробництві і соціальній сфері.
У звітному періоді зменшили темпи росту промислової продукції у відповідності до аналогічного періоду минулого року філія ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Волочиський цегельник», філія «Цегельний завод м.Волочиськ» ТОВ «Тернопільбуд», ПП «Унікон», ТОВ «Птахофабрика «Волочиська».
Ряд серйозних проблем є у житлово-комунальному господарстві, особливо в розрахунках за спожиті природний газ, теплову енергію, водопостачання та водовідведення, утримання житлового фонду.
Так, по ВКПВКМ «Джерело» станом на 01.01.2018 року нараховано за послуги водопостачання та водовідведення 3068,0 тис. грн., сплачено 2896,9 тис. грн., заборгованість складає 171,1 тис. грн., відсоток сплати – 94,4%.
ВКПТМ «Тепловик» надано послуг за жовтень – грудень 2017 року на суму 13604,9 тис. грн., оплачено 6569,0 тис. грн., відсоток сплати 48,2%. Заборгованість за теплову енергію складає – 7035,9 тис. грн., борг населення – 6620,3 тис.грн., борг по пільгах і субсидіях становить 415,6 тис. грн. Борг підприємства за спожитий природний газ за 4 квартал 2017 року становить 5424,5 тис.грн., в тому числі 4983,9 тис.грн. за газ для населення. Відсоток сплати становить 49%.
Надходження до районного бюджету зменшились поступлення порівняно з відповідним періодом минулого року по інших надходження на 7,5 тис. грн (спад 14,2 %) та платі за надання адміністративних послуг на 93,9 тис. грн (спад 22%). Затверджений план по доходах за січень-грудня 2017 року виконали лише 3 самостійні ради базового рівня або 50%. Порівняно з відповідним періодом минулого року поступлення доходів рад базового рівня збільшились тільки у 3 радах.
Одним із найнижчих показників Волочиського району є середня заробітна плата. Не вдалося ліквідувати такі явища, як тіньову зайнятість.
Турботу викликає рівень забезпеченості видатків, які проводяться за рахунок власних коштів у Волочиському відділі з питань призначення та перерахунку пенсій Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду – лише 19%, або (-7,6% до минулого року).
Вимагає поліпшення якість надання медичних послуг населенню, оптимізація мережі закладів освіти, охорони здоров’я і культури.
Підсумки соціально-економічного розвитку Волочищини за 2017 рік свідчать про необхідність продовження активної роботи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації, а досягнуті позитивні результати дають можливість прогнозувати відновлення позитивної динаміки розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери, що сприятиме підвищенню добробуту жителів району.