Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Голова райдержадміністрації В.Сергійчук прийняв участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністрації

Дата: 28.11.2017 14:51
Кількість переглядів: 518

Фото без описуСьогодні голова адміністрації Володимир Сергійчук взяв участь у розширеному засіданні облдержадміністрації.


Розширене засідання колегії облдержадміністрації відбулось під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука  Участь у засіданні взяли голова обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, об’єднаних територіальних громад. 
Перед початком засідання Олександр Корнійчук виконав приємну місію – вручив нагороди та відзнаки визначним подолянам.
Так, очільник області вручив медаль "За працю та звитягу” завідувачу лабораторією ТОВ "Український кристал” Тетяні Навроцькій, а також нагрудні знаки до почесного звання "Заслужений артист України” солістці оркестру академічного ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля” Майї Онищук та "Заслужений працівник культури” директору Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка Валентині Чорноус.
Першим питанням порядку денного засідання колегії було заслухано інформацію щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення на території області.
Голова райдержадміністрації Леся Коменда взяла участь у розширеному засіданні колегії облдержадміністраціїЯк зазначила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська, на Хмельниччині проживає 122916 інвалідів усіх категорій, серед яких 75213 інвалідів загального захворювання, 17243 інваліди з дитинства, 5847 дітей-інвалідів до 18 років, 21366 – з ураженням опорно-рухового апарату, 2242 – з вадами зору, 1575 – з вадами слуху, які потребують відповідних соціальних послуг.
З метою посилення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, створення сприятливих умов для їх життєдіяльності, реалізації ними права на участь в економічній, політичній, соціальній та культурній сферах суспільного життя, рішенням сесії обласної ради шостого скликання від 17.05.2012 року № 10-11/2012 прийнято обласну Програму забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення до об’єктів житлового та громадського призначення на 2012-2017 роки.
Світалана Іванівна повідомила, що за рахунок коштів обласного бюджету забезпечено сурдоперекладом на тактильно-жестову мову та рухомим рядком інформаційно-аналітичні телепрограми: "Подільська панорама”, "Тиждень Хмельниччини”, "Відверта розмова”, "Акценти”, "Новини”.
Відповідні програми прийнято в усіх містах та районах області. Щорічно при формуванні місцевих бюджетів передбачаються у межах фінансового ресурсу цільові кошти на виконання програм. Торік такі видатки з місцевих бюджетів становили 5,1 млн.грн., у цьому році – 6,0 млн. гривень.
В області функціонує державне протезно-ортопедичне підприємство (далі – ДЕПОП), яке реалізує державну програму надання протезно-ортопедичної допомоги окремим категоріям населення з порушенням і захворюванням опорно-рухового апарату, а також іншими проблемами, при яких необхідна ортопедична допомога. ДЕПОП надаються безкоштовні послуги понад 40 тис. інвалідів області, у тому числі дітям-інвалідам.
На 01 листопада 2017 року на обліку для забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації перебуває 30,2 тис. осіб, за ІІІ квартал цього року 7595 осіб було забезпечено необхідними засобами реабілітації.
Розповідаючи про стан забезпечення доступності об’єктів фізичного оточення для осіб з інвалідністю, Світлана Лукомська зазначила, що в області створено та функціонує 27 комітетів доступності, якими протягом 2017 року проведено 73 засідання щодо виконання положень Конвенції про права інвалідів, нормативно-правових актів з цих питань в області.
На 01 листопада 2017 року повністю забезпечено доступність до 9465 об’єктів, що становить 63,4% від загальної кількості об’єктів, на яких технічно можливо забезпечити вимоги Держаних будівельних норм.
Забезпечено функціонування 1637 світлофорних об’єктів, 57 з яких об-ладнано звуковими сигналами, 64 – мовним супроводом та 499 – зворотнім відліком часу. У Волочиському, Городоцькому, Красилівському, Полонському районах та містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Старокостянтинів працюють 67 низькопольних автобусів та тролейбусів, 9 автобусів з пониженою платформою та 3 автобуси з підйомниками. 250 одиниць громадського транспорту обладнано гучномовцями.
Також посадовець зауважила, що на Хмельниччині нараховується близько 3 тисяч інвалідів-візочників. Відповідними службами продовжується робота з оснащення поручнями вхідних східців та пандусами до під’їздів житлових будинків, у яких проживають особи з функціональними обмеженнями. Як поінформувала Світлана Іванівна, з метою забезпечення доступності об’єктів для цієї категорії осіб цьогоріч вже встановлено 734 пандуси.
Підсумовуючи обговорення, Олександр Корнійчук наголосив на важливості порушеного питання. За його словами, в останні роки з обласного бюджету виділено понад 40 мільйонів гривень на виконання програм підтримки вразливих верств населення. У той же час, лише міста обласного значення та Кам’янець-Подільський, Волочиський і Хмельницький райони виділяли кошти на фінансування таких програм.
"Найнижчі показники доступності мають заклади торгівлі, побутового обслуговування та культові споруди. На яких підставах ДАБІ підписує дозволи на здачу об’єктів в експлуатацію – незрозуміло. Чому сьогодні аптечна мережа, яка має мільйонний обіг, не може облаштувати пандусами свої об’єкти? Де влада на місцях? Прошу у подальшій роботі взяти ці питання на особистий контроль,” – підкреслив голова облдержадміністрації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора