Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Україна стає все міцнішою в своїй енергетичній незалежності – Президент на Хмельниччині

Дата: 21.03.2019 14:11
Кількість переглядів: 741

Під час участі в Раді регіонального розвитку Хмельниччини Президент Петро Порошенко відзначив досягнення України на шляху своєї енергетичної незалежності.

«Про енергонезалежність не далі як позавчора говорили на нараді з питань розвитку атомної енергетики в Нетішині про енергетичний міст до Європейського Союзу. Міст – це мрія, яка починає реалізовуватися. Ми виходимо з єдиної радянської енергетичної системи. Україна стає дедалі все міцніше в своїй енергетичній незалежності. І  ми продовжуватимемо цю стратегію», – сказав Петро Порошенко.

Фото без опису

Глава держави  підкреслив, зараз реалізовується стратегія збільшення частки атомних електростанцій у виробництві електрики до 70%. Він також підкреслив, що завдяки його зустрічі з Президентом США Дональдом Трампом було досягнуто домовленості і сьогодні налагоджена тісна співпраця з американською компанією Westinghouse,  відповідно 6 із 13 блоків наших АЕС використовують паливо не з Росії.

«Це половина атомної генерації. І процес диверсифікації триває. Вже тепер можна стверджувати, що нам вдалося подолати кабальну залежність української атомної генерації від російського ядерного палива. Адже кілька років тому залежність була стовідсотковою», – підкреслив Петро Порошенко.  Президент наголосив на важливості ще одного напрямку, який сприяє нашій енергетичній незалежності – енергозбереження.

«Ще один спільний пріоритет держави і громад – енергозбереження і енергонезалежність.  На теренах Хмельницької області працює 19 сонячних електростанцій загальною потужністю 55 МВт», – повідомив Глава держави та додав, що у Кам’янці-Подільському за кошти Світового банку відкрито першу в Україні, третю в Європі та п’яту в світі новітню біотеплоелектростанцію потужністю 45 МВт.

«А впродовж 2019-2020 років на Хмельниччині завдяки інвестиціям у 350 млн доларів планується введення в експлуатацію 36 сонячних електростанцій загальною потужністю більше 370 Мвт», – підсумував Петро Порошенко.

Джерело: https://www.adm-km.gov.ua/?p=54130


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора