Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Управління Пенсійного фонду України інформує:

Дата: 08.06.2017 12:44
Кількість переглядів: 447

 

З 1 травня 2017 року у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 грн.  проведено масовий перерахунок пенсій відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2017 рік”.

  Перераховано мінімальні розміри пенсій,   обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок — 20 років страхового стажу ( якщо пенсія призначена до 01.10.2011 року), та мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 35, у жінок — 30 років страхового стажу ( якщо пенсія призначена після  01.10.2011 року) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перераховано доплату за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам ( за кожний рік, понад 25(35) років для чоловіків та понад 20(30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму.

Перераховано мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених  відповідно до Законів України  “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», інвалідам війни та учасникам бойових дій. Крім цього з 1 травня 2017 перераховано розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам ( незалежно від групи) — 1312 грн.,  по втраті годувальника — 1312 грн. ( на одного утриманця) , 1574,70 грн. ( на двох утриманців), 1968,00 грн. - на трьох і більше утриманців.

З 01.05.2017 провадиться перерахунок надбавки, призначеної відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів», виходячи з розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць – 1624,00 грн.

Не перераховуються з 01.05.2017 року розміри надбавок та підвищень:

  • розмір підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;
  • підвищення членам сімей членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а токож дружинам( чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге.

         Також не переглядаються  додаткові пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, розмір підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908.

Право на перерахунок, згідно з діючим законодавством, мають не всі пенсіонери. У деяких  катерогій пенсіонерів розмір пенсії залишиться 949 грн., у деяких він буде більший за 949 грн., але менший за 1312 грн. Це одержувачі соціальних пенсій ( без стажу та заробітку), а також ті, хто не має повного стажу роботи. У деяких пенсіонерів, розмір пенсії яких був більший за мінімальний, пенсії з травня 2017 року  не збільшаться у зв”язку з тим, що у складі їхньої виплати є фіксована індексація.

Звертаємо увагу, що право на перерахунок у зв”язку із збільшенням прожиткового мінімуму мають лише непрацюючі пенсіонери.  Працюючі  пенсіонери отримають право на перерахунок пенсії у зв”язку із збільшенням прожиткового мінімуму тільки після  звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу,  та за умови звернення до органів Пенсійного фонду України з відповідною заявою.

Перераховано пенсії 15942 пенсіонерам  Волочиського району, що становить 90,2% від кількості пенсіонерів у районі. Середній розмір підвищення після перерахунку пенсій з 01.05.2017 року по Волочиському  району  становить 61 грн. 23 коп.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора