Волочиська районна державна адміністрація
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

12 травня Всесвітній день мігруючих птахів

Дата: 08.05.2019 09:58
Кількість переглядів: 995

Фото без описуЩороку міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів, а починаючи з 2018 року святкування організовується двічі на рік – у другу суботу травня та жовтня. У 2019 році відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів припадає на 11 травня та 12 жовтня.

Тема цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів: «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!» – привертає увагу до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та їх середовища існування.
На жаль, на додаток до природних катаклізмів: сильних штормів і поганої погоди, мігруючі птахи стикаються з іншими загрозами, які створює їм людина. Осушення, вирубка лісів, урбанізація ландшафтів призводить до руйнування біотопів. Через це птахи позбавляються місць, де можна перепочити і знайти корм. Багато перелітних птахів гине від рук мисливців і браконьєрів, а ще через зіткнення з лініями електропередач, маяками, телевізійними вежами. Крім того, забруднення океанів, морів, річок і повітря також негативно впливає на них. 
Пластик має потужну руйнівну дію на дику природу – птахи не вміють відрізняти дрібний пластик від риби. І животики пташенят – повні пластикових відходів, який не лишає місця на їжу. 
Птахи, черепахи і риби приймають пластикове сміття за їжу. Наївшись пластика, тварини не можуть його переварити і вмирають від отруєння. Також, заплутавшись у пластиковому кільці або пакеті, тварина може задихнутися або потонути. Опосередкований пластик акумулює розчинені у воді отруйні речовини. Ці отрути включаються в харчовий ланцюг, все більше концентруючись вгору по ланках. Спочатку кількості отрути може бути недостатньо, щоб вбити рибу, але його буде досить, щоб убити птаха, котрий з'їв десять таких риб.
Збільшення кількості сміття в навколишньому середовищі, а особливо пластикових відходів, призводить до відповідного збільшення інтенсивності переселення видів в регіони, де раніше вони не мешкали. Проблема «біотичного змішання», викликана людською діяльністю, поширюється. На твердій поверхні пластикового сміття створюється привабливе середовище для розвитку багатьох організмів. Вторгнення занесених видів може мати катастрофічні наслідки для місцевих видів та біологічного різноманіття, а ріст забруднення навколишнього середовища синтетичними матеріалами та матеріалами, котрі не розкладаються біологічно, буде прискорювати цей процес.
Змінити ситуацію може кожен із нас, а саме: обмежити вживання пластикових пакетів та одноразового посуду, сортувати сміття та здавати пластикові відходи на переробку, адже розумне самообмеження – наше безпечне завтра.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора