Волочиська районна державна адміністрація
Волочиський район, Хмельницька область

Символіка району

Виписка
із рішення сьомої сесії Волочиської районної ради

від 28 лютого 2007 року

     Відповідно статей 22, 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи пропозиції Президії районної ради та рекомендації Хмельницького обласного відділення українського геральдичного товариства, районна рада
В И Р І Ш И Л А :
Затвердити герб і прапор Волочиського району.

Голова ради                                        Л.Шиманський

 

Опис Герба Волочиського району

     В основі герба щит прямокутної форми, закруглений до низу (іспанський), співвідношенням ширини до висоти, як 7:8. Щит розділений (розсічений) по вертикалі хвилястою (S-подібною) лінією (хвилясто-двочасний). Права частина синього, ліва – червоного кольорів. Поверх них (один над другим) два жовтих (золотих) струги (човни), зворотно-обернених відносно кольорових полів щита. Верхній – вправо, нижній – вліво, з носовими прикрасами у вигляді кінських голів.
    В центрі гербового щита покладено щиток скошений справа, лінія скошення якого виходить на лінію хвилястого розсічення. У правій частині щитка на червоному тлі білий (срібний) хрест, у лівій – на синьому тлі жовте (золоте) усміхнене сонце. Щит обрамлено декоративним картушем у вигляді вінка із зеленого дубового листя і жовтих (золотих) пшеничних колосків, обвитого синьо-жовтою стрічкою, зав’язаною під щитом двопетельним бантом. З-під банта виходить гроно калини, серед двох зелених калинових листків. У верхній частині, над щитом декоративний барокковий візерунок із-за якого (до половини) виходить золоте сонце, з прямими і хвилястими променями.

Опис прапора Волочиського району
Прапор Волочиського району – прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3. Прапор складається з двох різноколірних частин утворених в результаті скошення з права на ліво. Права частина синього, ліва – червоного кольорів. В центрі полотнища зображення малого герба району.                                                                                                                                                                        


Зміст символів

використаних у гербі та прапорі Волочиського району


Синій колір – символ краси, небесної чистоти, радості і спокою.
Червоний колір – великодушність, мужність, відвага, сміливість і наполегливість.
Золоте сонце на синьому полі – старовинний символ Поділля, до якого зараз відноситься Волочиський район. Золоте сонце – символізує життєдайність, багатство, щедрість, доброту.
Срібний хрест на червоному полі – давній символ Волинської землі, в межах якої тривалий час знаходилась територія Волочиського району.
Золоті струги (човни) – ілюструють факт закладений у назві території “Волочищина”, пізніше у назві її адміністративного центра – міста Волочиська, що пов’язаний із переміщенням по суші, з однієї в іншу, наявних в даній місцевості тоді судноплавних річок (Случа, Бужка, Збруча і Смотрича).